Kino za Rogiem w KOKPiT

Projekt „Kino za Rogiem” realizowany w ramach tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie miał ciąg dalszy. Co to oznacza? W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki będzie działało „kino”! Najbliższy seans już w sobotę, 16 sierpnia…

Ósmy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już za nami. I choć z nadwiślańskiego Miasteczka zniknęły wielkie namioty pełniące rolę kin, pozostało „Kino za rogiem” – projekt realizowany w ramach tegorocznego festiwalu. Miejsce, które w czasie festiwalu odwiedziło około tysiąca osób. Nic więc dziwnego, że zdecydowano o tym, by w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki nadal można było oglądać projekcje filmowe.

 

- Na razie podpisaliśmy umowę na taką formułę kina i w doskonałej jakości do końca września, by sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie kinem i publicznym odtwarzaniem filmów w KOKPiT – mówi dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym, Mariusz Płoszaj-Mazurek. - Planujemy kilkanaście projekcji w miesiącu. W tym oferta filmowa dla dzieci. Oczywiście o konkretnych planach i programie będziemy jeszcze informować.

 

W tym momencie wiadomo jedynie tyle, że odpłatność za udział w seansie filmowym będzie wynosiła 5 zł od osoby. Pierwszy pilotażowy seans, już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia o godz. 16.00. Zaprezentowany zostanie film pt. „O północy w Paryżu”.

 

Może więc kilka słów na temat filmu…? Reżyserią i scenariuszem zajął się Woody Allen, film powstał w 2011 roku. Gatunek: komedia, fantasy, komedia romantyczna. Czas trwania: 100 min.

 

Jak piszą realizatorzy, film "O północy w Paryżu" opowiada o losach niedawno zaręczonej pary: Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson), którzy przybywają do Paryża, by zaplanować swój ślub. W mieście romansu wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard). Światowa premiera filmu miała miejsce 11 maja 2011 roku, podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film był wyświetlany poza Konkursem Głównym, na otwarcie tegoż festiwalu.

 

Zapraszamy do „Kina za Rogiem” – Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę