Kazimierskie wtajemniczenie

Skomentuj (8)

Kazimierz Dolny ma swoje logo oraz nową stronę internetową. Stworzony został specjalny spot reklamowy, prezentacja multimedialna i reklamy wizerunkowe miasta. A wszystko to realizowane jest w ramach projektu promocyjnego współfinansowanego z RPO Województwa Lubelskiego.

Jak już pisaliśmy, trwa realizacja projektu „Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocji gospodarczej gminy i regionu”. W ramach tego projektu promowane jest zarówno miasto, jak i gmina Kazimierz Dolny. Większość prac już została wykonana. Miasto ma nową stronę internetową, a w Radio ZET od listopada 2010 słuchać możemy audycji o Kazimierzu Dolnym. Na tym jednak nie konie

 

W czerwcu na dziesięciu stacjach warszawskiego metra miała miejsce emisja spotu reklamowego Kazimierza Dolnego przygotowanego przez znanego artystę fotografa Tomka Sikorę. Tło muzyczne stanowi tu fragment utworu „Margeritkelekh” w wykonaniu kapeli Freilach, pochodzący z płyty „U Fryzjera”.

 

- Zależało nam na tym, by była to muzyka właśnie stąd, z Kazimierza, a nie jakakolwiek – mówi Dorota Szczuka z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

 

Wykonana została również prezentacja multimedialna o nadwiślańskim Miasteczku i okolicy, w której poznajemy nowo opracowane logo Kazimierza Dolnego. Twórcą prezentacji jest Agencja Vena Art.

 

- Podkreślamy tu, że Kazimierz to nie jest tylko centrum miasta, ale przede wszystkim są to przepiękne okolice – mówi Dorota Szczuka. - Jeśli ktoś nie pozna tych okolic, a skupi się jedynie na Rynku, nigdy nie będzie wiedział, w czym tkwi piękno i różnorodność Kazimierza Dolnego i nie pozna, czym to miasto jest, jakie kryje tajemnice, historie, opowieści.

 

Jak zaznacza Dorota Szczuka, chodzi tu o to, by przywiązywać ludzi do pewnych miejsc i ludzi z nimi związanych. Pokazać piękno przyrody, różnorodność kultur i bogactwo architektoniczne – takimi środkami "operuje" ten projekt. Dodatkowo ma zachęcać młodych duchem i twórczych Polaków do tego, by inwestowali właśnie tu, w Kazimierzu.

 

- To nie jest projekt promujący turystykę – mówi Dorota Szczuka. – Chodzi tu o promocję gospodarczą, zwiększenie perspektyw rozwoju okolicy i mówienie o pewnym stylu życia.

 

Bo przecież Kazimierz może być atrakcyjny zawsze, o każdej porze roku. Latem, możemy chodzić na spacery, jeździć rowerem czy pływać łódką. Zimą – skorzystać z pobliskich stoków narciarskich, nart biegówek i gorącej czekolady serwowanej w kazimierskich kawiarenkach. Każdy przecież znajdzie w Miasteczku coś dla siebie.

 

W ramach realizowanego projektu przygotowana została też emisja reklam wizerunkowych Kazimierza Dolnego w prasie polonijnej w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Wielkiej Brytanii wybranym tytułem jest „Polish Express” – bezpłatny wysokonakładowy tytuł, w Irlandii – „Polska Gazeta”. Potrwa to do końca sierpnia br.

 

- Reklamy te nie są kierowane do obcokrajowców – mówi Dorota Szczuka. – Odbiorcami mają być Polacy mieszkający w Anglii i Irlandii.

 

Kazimierz Dolny nie gości jednak tylko w prasie zagranicznej. Artykuł o nadwiślańskim Miasteczku ukazał się również w majowym wydaniu „Newsweeka” oraz bieżącym (sierpniowym) „Zwierciadle”. Po prasie – czas na Internet. Tu kampania potrwa ponad miesiąc.

 

- Obecnie przygotowujemy się do kampanii internetowej Kazimierza Dolnego – tłumaczy Dorota Szczuka. - Emisja materiałów reklamowych czy multimedialnych będzie miała miejsce na wielu serwisach, m.in. Wirtualna Polska, Onet.eu czy Interia, a równolegle z nią zadbamy o aktywność w kilku portalach społecznościowych, m.in. na facebooku, twitterze, naszej klasie.

 

Realizacja działań promocyjnych jest przewidziana do końca października 2011r.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • ANKA
  Pan Dunia tak się wtajemniczył,że usunął z funcji po 5 latach swojego zastępcę. Ciekawe kto nim teraz zostanie? Może pani Dorota od "wtajemniczenia"?
 • Pio
  Mozna by zrobic najpierw b&w a potem color (poczotek od 0:08 jest lepszy (tylko moja opinia) :) pozdro (chodzi o drugi filmik)
  1 oczywiscie profesjonalnie :)
 • kapitan Żbik
  W 1:03 słychać strzały!
 • pijany nad Grodarza
  I, jak tu żyć z: wybitnymi reżyserami, ekspertami. Pozostaje - " upić się warto" / to zapożyczone z kwartetu/
 • Expert
  Zgadzam sie ze to jest film a nie spot reklamowy, spot reklmowy powinien nawiazywac takze do terazniejszosci i co Kazimierz oferuje dzisiaj i jak spelnia oczekiwania roznych grup turystow.
 • wybitny reżyser
  Bardzo fajny jako film, o wiele za długi jako spot reklamowy.
 • taka jedna
  Kazimierz nieustannie odkrywany...
  Śliczny film, bardzo poetycki i malowniczy...
  Słowa uznania za pomysł i wykonanie.
 • pijany znad Grodarza
  Pogratulować. Piękne to. / nawet LOGO pasuje/

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę