Ośrodek Kultury w remoncie

Trwają prace remontowe w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Zabytkowy obiekt zostanie osuszony i odgrzybiony, wymienione zostaną drzwi i okna, a dodatkowo dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kazimierski Ośrodek Kultury mieści się w pochodzącym z XVII wieku budynku dawnego szpitala przy kościele Św. Anny. Niestety, jak każdy obiekt o bogatej historii, ten również został naruszony przez ząb czasu. Dlatego też budynkowi potrzebny był ratunek. Władze Kazimierza Dolnego zdecydowały się na remont obiektu.

 

Rewaloryzacja Kazimierskiego Ośrodka Kultury będzie kosztować ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych. Około 75 procent kosztów remontu samorząd pokryje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

- Przeprowadzony zostanie kompleksowy remont zarówno na zewnątrz, jak i w środku – mówi Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Przede wszystkim obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do tego będą konieczne przebudowy, m.in. w środku umieszczony zostanie dźwig – winda dla osób niepełnosprawnych do przemieszczania się po kondygnacjach.

 

W budynku zostaną również wymieniane drzwi i okna, dach i urządzenia przeciwpożarowe. Wykonane będą też nowe sieci: wodna i kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, wentylacyjna i teleinformatyczna oraz centralne ogrzewanie. Cały budynek będzie osuszony i odgrzybiony, a elewacja odnowiona.

 

Dopóki pozwalała na to temperatura, w KOK - u trwały prace rozbiórkowe. Teraz roboty zostały wstrzymane, gdyż budynek jest odłączony od wszystkich mediów.

 

Wszystkie prace, łącznie z utwardzeniem placu i wymianą ogrodzenia, potrwają do wiosny 2012.

 

Siedziba Kazimierskiego Ośrodka Kultury obecnie mieści się w wynajętych pomieszczeniach tuż obok Banku Spółdzielczego na piętrze, w tym samym obiekcie, w którym znajduje się Urząd Miasta na Rynku.

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę