Kazimierscy malarze Bliźniemu swemu

Skomentuj (3)

To wydarzenie z ponad 20 letnią tradycją, w ramach którego najwybitniejsi polscy artyści przekazują swoje prace, aby wspomóc działalność jednej z największych organizacji dobroczynnych w Polsce. W tym roku uczestniczą w nim także malarze z Kazimierza.

Jubileuszowe Biennale Sztuki „Bliźniemu swemu” organizowane Fundację „Bliźniemu Swemu…” działającą na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta to cykl wystaw artystycznych, które zakończy wielka aukcja charytatywna.

W tym roku – w 35. rocznicę istnienia towarzystwa – obok takich autorytetów świata sztuki z Polski i zagranicy, jak Magdalena Abakanowicz, Jarosław Modzelewski, Mirosław Bałka Stefan Gierowski, Tadeusz Dominik, Katarzyna Kozyra, Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski, biorą w nim udział także malarze z Kazimierza: Marek i Marta Andałowie, Jacek Kwiatkowski, Krzysztof Krzyr Raczyński, Roman Gruszecki, Michał Smółka, Artur Marcinek, Agnieszka Mitura, Włodzimierz Borowczyk, Zbigniew Strzyżyński i Krystyna Rudzka – Przychoda.

Wernisaż wystawy odbył się pod koniec listopada w warszawskiej Zachęcie w Narodowej Galerii Sztuki. Teraz wystawa gości we wrocławskim Muzeum Miejskim Wrocławia, gdzie prace można oglądać do 20 grudnia. W styczniu prezentowana będzie w Muzeum Miasta Gdańska w Ratuszu, w lutym w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA, a w marcu w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, gdzie 3 kwietnia o godzinie 11.00 odbędzie się licytacja wystawianych obrazów.

 

Dochód z tej aukcji, w której wezmą prace kilkuset artystów z Polski i zagranicy, wspomoże działania charytatywne fundacji i zapewni pomoc materialną jej najuboższym podopiecznym.


Fot. Z archiwum Agnieszki Mitury

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę