Kanał Sztuki (video)

Skomentuj (10)

Kazimierskim Grodarzem kiedyś płynęła woda. Podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, kanał po wyschniętej rzece wypełniła sztuka. Oto znaleziony w sieci film, który pokazuje jak stworzyć galerię nawet w najbardziej nietypowym miejscu. Bo najważniejszy jest pomysł...

Autorem przedstawionego niżej filmu "Kanał Sztuki" jest Marek Podlecki. Film został zrealizowany podczas wystawy Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, "sztuki" która jak mówi Waldemar Odorowski jest nieodłączną częścią Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Specjalnym gościem na otwarciu wystawy była Grażyna Torbicka.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Jacek
  Ciekawy temat, dobre filmiki.
 • ROA
  Wspaniała inicjatywa, zdecydowanie godna aplauzu i do tego świetny film - wielkie dzięki za relację! W ramach nawiązania do wypowiedzi Waldemara Odorowskiego, podkreślającej funkcjonowanie Miasteczka jako artystycznej kolonii, pozwolę sobie polecić "KAZIMIERZ DOLNY W MALARSTWIE" - montaż wykorzystujący prace ponad 50-u artystów (zaprezentowane obrazy powstały na przestrzeni 220-u lat) - zapraszam do obejrzenia tego materiału tutaj, lub też w większym formacie na FORUM - dział: "Na luzie", temat: "O Kazimierzu i związanych z nim ludziach".
 • nosnaj
  grzybojad, chciałem Ci uprzejmie wyjaśnić iż nawiązałem (może nie tak bezpośrednio!)do najsłynniejszej historycznie i religijnie rzeki Jordan, która jest symbolem zmycia grzechów. To rzeka odkupienia, gdzie wszystkie grzechy zostają zmyte przez chrzest...
  Zrozumiałeś.
 • grzybojad
  a ty nosnaj to co tu robisz? mała przerwa w audycjach radiowych, czy na kanale 'Trwam' włączyli nudne reklamy?
 • nosnaj
  Do mówienia prawdy, do żalu za grzechy trzeba dojrzeć...
 • Janson
  Grodarz oficjalnie, a naprawdę św. rzeka Jordan odmówiła współpracy i nie chce płynąć, albo nie ma grzechów do zmycia albo jest ich aż tyle (co najbardziej prawdopodobne patrząc na wszechobecną małość), iż spowodowało to załamanie i przesuniecie działu wód do miejsc rokujących nadzieje...
 • Adam
  ...a co się stało z Grodarzem? Czyżby już zupełnie wyschnął? (Nie byłem w Kazimierzu kilka lat, więc nie wiem.)...
 • Janson
  Pomysł nie nowy, ale wreszcie zrealizowany, i bardzo dobrze. Właśnie takie inicjatywy powodują rozwój, czyli więcej takich imprez.
 • Ircia
  Bardzo dobry pomysł wystawy w korycie Grodarza. Na murowanych ścianach zawisło sporo dobrych obrazów. Brawo organizatorzy!
 • igor
  Czyżby ta "kazimierska" sztuka był aż tak rachityczna, że musi szukać irracjonalnych miejsc eksponowania, żeby zwrócić na siebie uwagę????

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę