Zorro zaprasza do Męćmierza

zobacz więcej (7)

Słynna z poprzednich festiwali kreskówka zawitała w tym roku, wraz z jednym ze swych autorów, do Mięćmierza, gdzie w sobotę 8 sierpnia od godz.16.00 odbędzie się cykl spotkań kończących udział społeczności mięćmierskiej w tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi 2009”.

Na popołudnie i wieczór kończący festiwal przewidziano:

O godz.16.00 otwarcie kilkugodzinnego pokazu plenerowego pt. „Jabłonie otulone jedwabiem”. W ogrodzie domu autorki Hanny Ewy Masojada zobaczymy malarstwo na jedwabiu zaprezentowane w pięknej scenerii sadu jabłoniowego.

W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia pokazu fotografii autorstwa Michała Szajnera pt. „Kazimierz na czworakach” ekspozycja na płocie posesji autora. Autor jest fotografem -  amatorem poszukującym z pasją innego spojrzenia na otaczającą go rzeczywistość.

 

Zapraszamy także do obejrzenia zestawu pięknych fotografii pt. „Mięćmierzanie na zdjęciach Janusza Kobylińskiego – 2009” dokumentujących postacie i wnętrza mięćmierskich siedzib wykonane w lipcu 2009 roku. Autor jest wybitnym artystą fotografikiem, byłym prezesem Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowcą łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, związany z Mięćmierzem od wielu lat, tu odpoczywa i pracuje.

O godz.20.00 w galerii Klimaty odbędzie się wspólne oglądanie wystawy rysunków Jacka Sempolińskiego, profesora malarstwa i rysunku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Autor należy do ścisłej grupy najwybitniejszych polskich artystów, jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Z Mięćmierzem związany jest od 1979 roku, jest współwłaścicielem najstarszej zabytkowej mięćmierskiej chaty, w której odpoczywa i pracuje.

O godz.21.00 w galerii Klimaty obejrzymy "Zorro" w obecności Wojciecha Kliczki, który wraz z Krzysztofem Kokorynem jest autorem tego kultowego obrazu a następnie rozpoczniemy przegląd krótkich filmów autorstwa m.in.Wojciecha Kliczki i Tomka Sikory, który także jest mięćmierzaninem i jednym z najbardziej znanych w świecie polskich artystów fotografików.

Zapraszamy do Mięćmierza.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę