Jeszcze będzie przepięknie!

Epidemia koronawirusa zamknęła szkoły i przedszkola, przeniosła pracę do domu na tryb zdalny, zatrzymała ludzi w domach. Zatrzymała też pewne inwestycje. Na realizację drugiej części budżetu obywatelskiego w Kazimierzu musimy poczekać do opanowania choroby.
Kazimierzacy zdecydowali, że 40 tys. z budżetu obywatelskiego wydadzą w tym roku na modernizację placu zabaw przy przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym. Zakup nawierzchni bezpiecznej, bujaków i karuzeli nie wyczerpał jednak całej puli środków. Pozostało do wydania 27563,60zł. Pozwoli to na realizację, przynajmniej w części, kolejnego zgłoszonego projektu „Upiększenie ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej”, w ramach którego na obu ulicach miałyby się pojawić ławki oraz donice z kwiatami.
- Mamy już wybranego wykonawcę – słyszymy w Urzędzie Miasta.
Ma on dostarczyć 12 ławeczek, 5 koszy na śmieci i 8 donic na kwiaty. Pojawiać się w nich mają kompozycje kwiatowe dostosowane do pory roku: najpierw bratki, na które w związku z przesunięciem realizacji zadania poczekać będziemy musieli do kolejnej wiosny, później petunie w towarzystwie dekoracyjnych traw, a jesienią wrzosy, kapusta i mrozy. Do podpisania umowy jeszcze nie doszło. Dopełnienie formalności i dostarczenie zamówionych towarów ma nastąpić po zatrzymaniu epidemii.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę