Przymiarki do budżetu obywatelskiego na rok 2021

Jeszcze przez ponad tydzień można składać deklaracje w ramach konsultacji społecznych dotyczących wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego na rok 2021. W związku ze stanem epidemii covid specjalne karty do wyrażenia opinii w tej sprawie należy wydrukować ze strony Urzędu Miasta  i po wypełnieniu wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki kontaktowej na ul. Senatorskiej 5.
Trwają konsultacje społeczne, których celem jest uzyskanie opinii mieszkańców o projekcie uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego na rok 2021. W jego ramach przewidziano podobnie jak rok temu 40 tys. zł. O ich wydatkowaniu będą mogli zadecydować mieszkańcy miasta Kazimierza Dolnego składając projekty inicjatyw, spośród których następnie zostanie przez nich wybrany w głosowaniu najlepszy, najbardziej odpowiadający ich potrzebom.
Zanim jednak wyjaśnimy, kto może głosować, kto składać projekt i na jakim terenie może on być  realizowany, warto wyjaśnić dwa terminy: Kazimierz jako obręb geodezyjny i Kazimierz jako obręb administracyjny.
Miasto Kazimierz w granicach geodezyjnych obejmuje ulice: Albrechtówkę, Browarną, Bulwar, Cmentarną, Czerniawy, Dębowe Góry, Doły, Drogę Akacjową, Drogę Jaśminową, Filtrową, Góry, Klasztorną, Krakowską, Krzywe Koło, Kwaskową Górę, Lubelską, Małachowskiego, Mały Rynek, Nadedworce, Nadrzeczną, Nadwiślańską, Norowy Dół, Plebankę, Podgórą, Podzamcze, Puławską, Rynek, Sadową, Senatorską, Słoneczną, Szkolną, Tyszkiewicza, Witkiewicza, Zamkową i Zbożową.
Administracyjnie w obręb miasta Kazimierza wchodzą wszystkie wymienione ulice oraz jednostki osadnicze na terenie miejskim, które przyłączono do niego na podstawie rozporządzeń z lat 1927 i 1950. To: oprócz Kazimierza w granicach geodezyjnych, także Cholewianka, Dąbrówka, Góry, Jeziorszczyzna, Mięćmierz, Okale i Wylągi.
W konsultacjach społecznych dotyczących wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu na rok 2021 mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Kazimierza Dolnego w jego granicach administracyjnych. Mogą też oni – jeśli tylko ukończyli 16 lat – składać projekty budżetu obywatelskiego i głosować na najlepszy projekt. Ważne natomiast, by ten projekt realizowany był w granicach geodezyjnych Kazimierza Dolnego.
W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą mogli składać pomysły na sfinansowanie pewnych inwestycji na terenie gminy. Z tych środków powstały dotychczas siłownia plenerowa czy skatepark, który czeka na rozbudowę. Można też sfinansować piknik, imprezę kulturalną czy inne działania nieinwestycyjne. Ważne, by inicjatywy te miały charakter ogólnodostępny i skierowane były do wszystkich mieszkańców.
Z powodu zawieszenia bezpośredniej obsługi interesantów konsultacje społeczne dotyczące wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu na rok 2021, odbywają się korespondencyjnie – specjalną listę konsultacyjną należy pobrać ze strony gminy, wydrukować, wypełnić i przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta ul. Senatorska 5 lub wrzucić  do skrzynki kontaktowej na drzwiach magistratu.
Kiedy poznamy konkretne projekty ubiegające się o dofinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2021? Oczywiście po zakończeniu procedury. Po zamknięciu konsultacji społecznych projekt zostanie przedstawiony na sesji Rady Miejskiej. Jeżeli zostanie przyjęty przez radnych, zostanie ona ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Dopiero wtedy będzie można ogłosić nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2021, co nastąpi już w nowym roku, najprawdopodobniej na przełomie stycznia i lutego.
- Zachęcamy do składania swoich opinii dotyczących projektu uchwały - mówi Małgorzata Kuś sekratarz Urzędu Miasta.
Termin składania opinii mija 11 grudnia.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę