Prezes spółki MZK odwołany!

W kazimierskim Miejskim Zakładzie Komunalnym zachodzą zmiany. Obecny prezes spółki został odwołany ze stanowiska. Kto go zastąpi? Jeszcze nie wiadomo, jednak Rada Nadzorcza już ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu.

Plotki na temat zmian kadrowych w Miejskim Zakładzie Komunalnym w Kazimierzu Dolnym krążyły po mieście od dłuższego czasu. I jak się okazuje, było w nich ziarenko prawdy. 3 lipca Rada Nadzorcza MZK odwołała ze stanowiska obecnego prezesa Michała Kozłowskiego. Dzień później na stronie internetowej Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym pojawiło się ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko prezesa zarządu podpisane przez dr. Artura Kokosiewicza, przewodniczącego Rady Nadzorczej MZK.

Jak czytamy w treści ogłoszenia, kandydatury zgłaszać można do 19 lipca.
- Prezes Zarządu będzie odpowiedzialny za następujące obszary działalności spółki: rola wiodąca w kierowaniu działalnością spółki, administracja, świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa, realizacja  bieżących obowiązków – czytamy w regulaminie konkursu.

Kandydaci zgłaszający się do konkursu powinni spełniać łącznie następujące kryteria: posiadać wykształcenie wyższe, posiadać doświadczenie na stanowiskach kierowniczych oraz wiedzę o zakresie działalności spółki MZK Sp. z o.o. i sektorach, w których działa spółka, a także posiadać znajomości zasad nadzoru właścicielskiego, rachunkowości zarządczej, audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa; znajomości zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne; znajomości zasad zarządzania i kierowania zespołami pracowników; kompetencji niezbędnych do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce kapitałowej.

Otwarcie zgłoszeń nastąpi najpóźniej 26 lipca w obecności co najmniej dwóch Członków Rady Nadzorczej. Natomiast rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone w terminie do 23 sierpnia 2019 r. Wtedy też najprawdopodobniej dowiemy się kto będzie nowym prezesem kazimierskiej MZK.

W poniedziałek 8 lipca o godzinie 15.00 w Gminnym Zespole Szkół kolejne wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu. W programie obrad m.in. kwestia audytu i kontroli w Urzędzie Miasta. Na pewno padną też pytania o przyczyny odwołania prezesa MZK.

 

 

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę