Jedna droga, dwa numery i inne problemy radnych przed sesją

Skomentuj (2)

Kazimierscy radni spotkali się na wspólnym posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej, by zaopiniować projekty uchwał przewidzianych w porządku obrad najbliższej sesji Rady oraz omówić sprawy bieżące.

Tym razem posiedzenie radnych nie trwało zbyt długo. Nie było też burzliwych dyskusji, które zazwyczaj się toczą. Trzy projekty uchwał zostały zaopiniowane pozytywnie, w zasadzie jednogłośnie. Było to zatwierdzenie taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz w sprawie określenia przebiegu drogi gminnej Parchatka – Zbędowice.

- Musimy dokonać małej korekty w zapisach, które znajdują się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich – mówi Artur Pomianowski, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Otóż  z niewiadomych przyczyn zapis, który się tam znajduje, jest błędny.

Gmina dąży do tego, by uaktualnić i wyprostować nazwę oraz numerację tej drogi. Tak, aby wszystkie zapisy były spójne. W tym momencie informacje są niejasne.

- W momencie, gdy będziemy się starać o jakieś dofinansowanie do wykonania tej drogi, to ona musi mieć numer i konkretną nazwę – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – A w tym momencie nie jest to do końca jasne. Każdy wie, że to jest droga, ale nikt nie jest pewny, jaki jest jej numer.

Jednogłośności nie było jednak podczas opiniowania uchwały dotyczącej zmian w istniejącej już uchwale w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji. Dokument, który trafił do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, powrócił bowiem do kazimierskiego magistratu z prośbą o naniesienie poprawek.

- Pewne rzeczy musimy dopracować – mówi Małgorzata Kuś z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Wprowadzamy jedynie zmiany w samej treści dokumentu, w samym programie rewitalizacji. Nie wnoszą one nic nowego i zostały dopracowane zgodnie z sugestiami Urzędu Marszałkowskiego.

Dłuższa dyskusja na ten temat ma być prowadzona podczas najbliższej sesji. Wtedy też obecne będą osoby odpowiedzialne za powstanie omawianego dokumentu.

Sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w czwartek, 14 września o godzinie 15.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę