Ikony u Grabskich

Zgodnie ze swą tradycją Galeria Grabskich przygotowała na okres Wielkanocny spotkanie ze sztuką i duchowością. Przybliży ono historię ikon, bo to im poświęcony jest ten czas.

Na wystawie, którą będzie można oglądać w Galerii Grabskich od 1 kwietnia, zaprezentowanych zostanie ponad sto ikon, zarówno współczesnych jak i tradycyjnych – kanonicznych, pochodzących z czterech różnych szkół ikonograficznych: Szkoły z Bielska Podlaskiego, Szkoły Franciszkanów, Szkoły Dominikanów oraz Szkoły Jezuitów.

- Zaproszeni przez nas goście, doskonali ikonopisarze, przybliżą Państwu tajniki sztuki pisania ikon, ale także nauczą Państwa, jak odczytywać ich symbolikę – czytamy w zaproszeniu. - To wyjątkowe wydarzenie duchowe, które na stałe wpisało się już w tradycje naszej Galerii.

Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 14.00 w sobotę 1 kwietnia. Ikony pozostaną w galerii do 23 kwietnia.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę