Aktualności dla "Fundacja Czardasz"

Po raz 621 odbyło się przedstawienie „Ja Jestem Żyd z Wesela” z Jerzym Nowakiem w roli głównej. Odbyło się ono w ramach VI Majowego Festiwalu Muzycznego daleko od krakowskiego Kazimierza – w Kazimierzu Dolnym, w którym wciąż żywa jest pamięć o jego polsko – żydowskiej przeszłości.

I w tym roku również odbędzie się oczekiwany przez Państwa IV już Majowy Festiwal Muzyczny organizowany przez Fundację Czardasz. Muzyka w najlepszym wydaniu – od refleksji chopinowskich zaczynając, poprzez rytmy bałkańskie, motywy rewiowo – kabaretowe, na muzyce sakralnej tradycyjnie w murach Kościoła NMP OO. Franciszkanów kończąc.

Trzeci Majowy Festiwal Muzyczny organizowany w Kazimierzu Dolnym przez Fundację Pomocy Artystom Czardasz w czasie długiego majowego weekendu był okazją do odpoczynku przy muzyce klasycznej.

Wiesław Ochman oraz inni artyści scen operowych wystąpią w Kazimierzu podczas III Majowego Festiwalu Muzycznego. Pieśni neapolitańskie, żydowskie, francuskie, a także polskie – religijne i świeckie usłyszymy w różnych punktach Miasteczka, w tym tradycyjnie w synagodze i klasztorze oo. franciszkanów.

Drugi Majowy Festiwal Muzyczny w Kazimierzu Dolnym upłynął pod hasłem muzyki, która wyrosła na gruncie polskim – wielokulturowym i wielonarodowościowym.

W ostatni długi weekend po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbył się Majowy Festiwal Muzyczny. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego skutkiem - miejmy nadzieję - będzie kolejna edycja festiwalu za rok.

Na mapie kulturalnej Kazimierza pojawiła się nowa impreza muzyczna promująca muzykę klasyczną – Majowy Festiwal Muzyczny, którego organizatorem jest krakowska Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz. Nasz Portal jest patronem medialnym Festiwalu.

Pokaż stopkę