Niedzielne poranki z książką dla dzieci

Skomentuj (13)
Jędrula z „Rodziny zastępczej”, czyli Tomasz Dedek – znany warszawski aktor teatralny i filmowy – 18 lutego będzie czytał dzieciom w kazimierskiej Knajpie U Fryzjera. Tym samym restauracja wznawia cykl spotkań z książką dla dzieci „Poranki – Czytanki” włączając się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cykl „Poranki – Czytanki” Knajpa U Fryzjera zainicjowała w styczniu ubiegłego roku. Gwiazdą pierwszego spotkania był aktor warszawskiego Teatru Studio Dariusz Jakubowski, znany choćby z „Ekstradycji” jako Struna czy serialu „Na dobre i na złe”, gdzie odgrywa rolę doktora Wójcika. Potem dla dzieci w Kazimierzu czytali: Małgorzata Pieńkowska, Maciej Orłoś i Małgorzata Rożniatowska.

- Naszą restaurację odwiedza wielu znanych aktorów i to nie tylko podczas festiwalu filmowego – mówi o początkach cyklu „Poranki – Czytanki” Robert Sulkiewicz, współwłaściciel Knajpy U Fryzjera – stąd właśnie pomysł na zorganizowanie takich poranków w naszej Knajpie. Z moją żoną i wspólniczką jednocześnie, proponujemy zaprzyjaźnionym z nami aktorom czytanie w niedzielne poranki bajek dla dzieci. Przy okazji sami korzystamy, bo mamy w domu dwa egzemplarze osobników zainteresowanych taką imprezą…

Cykl „Poranki – Czytanki”, który objęła swym patronatem Fundacja ABCXXI w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w roku 2007 otworzy w Knajpie U Fryzjera spotkanie z Tomaszem Dedkiem.

Tomasz Dedek - warszawski aktor filmowy i teatralny, od 1982 r. związany teatrem Ateneum. Od 1979 r., kiedy debiutował rolą Strzelca „Orła” w filmie „Godzina W” wystąpił w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych, takich jak „Lista Schindlera” czy „Psy”, a także w serialu „Dorastanie” i filmie „Where Eskimos Live”, do których zdjęcia kręcono miedzy innymi w Kazimierzu Dolnym. Od 2000 r. gości w naszych domach jako Jędrula w serialu Telewizji Polsat „Rodzina zastępcza”.

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • marlena (gość)
  Chyba kosztowała, bo czytanie (zresztą b. miłe) odbyło się 2 tygodnie temu. Ale nie kosztowała nic i restauracja częstowała tortem (!). Bardzo to fajne, że nie każde spotkanie z aktorem musi zysk przynosić. Chylę czoła przed właścicielem (właścicielką?)-było sympatycznie, moje dzieci zachwycone i poczułam się prawdziwie goszczona w tym miejscu.
 • iga (gość)
  ile kosztuje wejściówka?
 • kasia (gość)
  Panie Jędrula producencie ty moj-takie spotkanie to jest cos! Tak moja corka mówiła i to jest coś
  !!
 • sympatycy kazimierza (gość)
  Na spotkanie jak to mówi moje dziecko: z panem Jędrulą, wybieramy się z Kwidzyna od momentu kiedy się o nim dowiedzieliśmy. Będziemy z Patrycją na 100%!!!!
 • artur (gość)
  To miło, że pamietacie o naszych SKARBACH
 • Gomel (gość)
  To bardzo dobry pomysl!
 • Anonim (gość)
  :-)))))
 • król (gość)
  Poznałem go gdy grał w filmie Dorastanie, kręconym zresztą w Kazimierzu. Fajny facet-przyjdę z córkami na 100%!!
 • Z (gość)
  Ja mam od niego autograf,spotkałam go z Panią Perepeczko i , wtedy poprosiłam go autograf, i ... na tą chwilę czekałam{ja zapomniałam jak się nazywa cha, cha] Ale za to jest on bardzo miły. Spotkałam go koło "Jarmarku Polskiego"
 • red. (gość)
  Spotkanie zaczyna się o godz. 10:00. A serial "Rodzina zastępcza" emituje oczywiście Telewizja Polsat. Przepraszamy. Red
 • ania (gość)
  O której godzinie zaczynają się te spotkania?
 • kinga (gość)
  To wspaniale!!! Moje dzieci nie mogły się doczekać aby móc ponownie uczestniczyć w tych porankach. Bardzo dobry pomysł Panie Robercie. Dziękujemy!!!!!!!!!!!!
 • Luke (gość)
  ...Jędrula w serialu telewizyjnej Dwójki „Rodzina zastępcza”.-ktoś tu się trochę pomylił.Serial ten od początku gości w innej stacji.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę