Schulz o Kuncewiczowej

Skomentuj (2)

Już niebawem w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów pojawią się wyjątkowi goście. A wszystko to za sprawą równie wyjątkowego spotkania. By dowiedzieć się więcej, zapraszamy do Kuncewiczówki.

W sobotę, 15 października o godz. 17.00 w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym odbędzie się niezwykłe spotkanie. Program artystyczny przygotowali tzw. „strażnicy pamięci” Brunona Schulza, który bardzo cenił twórczość Marii Kuncewiczowej. Schulz żył w Drohobyczu, mieście równie magicznym jak nadwiślański Kazimierz.

 

Spotkanie dotyczyć będzie dwóch aspektów: niezwykłych twórców XX wieku: Marii Kuncewiczowej i Brunona Schulza oraz magicznych miast: Kazimierza Dolnego i Drohobycza.

 

W wydarzeniu weźmie udział red. Grzegorz Józefczuk, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza oraz dziennikarz „Gazety w Lublinie”, który wygłosi wstęp i poprowadzi program.

 

Odczyt pt. „Skwaśniałe wino życia” w „Cudzoziemce” Kuncewiczowej według Schulza wygłosi dr Wiera Meniok. Jest ona adiunktem Uniwersytetu im. Iwana Franki w Drohobyczu, kierownikiem Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego tegoż Uniwersytetu, oraz dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu.

 

Kolejnym gościem będzie Wiera Romanyszyn, będąca pracownicą Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Drohobyczu. Wiera Romanyszyn wygłosi odczyt pt. Bruno Schulz o Deborze Vogel.

 

Dodatkową atrakcją, jaka czeka na Państwa 15 października w Domu Kuncewiczów, będzie wystawa fotografii pt. „Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza”. Autorem prezentowanych prac jest Igor Feciak, fotografik z Drohobycza. Artysta jest autorem wielu albumów poświęconych Ziemi Lwowskiej, w tym rejonowi Drohobycza.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Dom Kuncewiczów
    Piękną wystawę Igora Feciaka pt. „Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza” można obejrzeć w Domu Kuncewiczów tylko jutro, w niedzielę 16 października! Potem ekspozycja wraca na Ukrainę. Serdecznie zapraszamy.
  • Dom Kuncewiczów
    Serdecznie zapraszamy! To już dzisiaj, 15 października, o godz. 17.

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę