Gwiazda nad Kazimierzem zabłyśnie wkrótce

Skomentuj (10)

Choinka już stoi na Rynku, a wkrótce nad Kazimierzem zabłyśnie jak co roku betlejemska gwiazda. Przy Zamku trwa właśnie montaż oświetlenia.

Komety na niebie pojawiają się rzadko i równie rzadko współgrają ze świątecznym kalendarzem. Nic więc dziwnego, że korzystając z dobrodziejstwa elektryczności, wiele miast na okres świąteczny zapala własną betlejemską gwiazdę. I taka gwiazda zabłyśnie także wkrótce nad Kazimierzem ze Wzgórza Zamkowego. W poniedziałkowe popołudnie rozpoczął się montaż oświetlenia na stelażu umocowanym u stóp zamkowych murów. Najlepiej będzie widoczna od strony Wisły. Jej światło niestety na Rynek nie dotrze.
- Panie Burmistrzu bardzo proszę, aby gwiazda powróciła na swoje miejsce, czyli na Górę Trzech Krzyży – postuluje w jednym z komentarzy internautka o nicku Stara kazimierzanka, zyskując poparcie innych komentujących.
Powrót gwiazdy na Górę Trzech Krzyży jednak to raczej odległy temat, biorąc pod uwagę fakt, że nie ma tam oświetlenia, a obecne przepisy nie pozwalają doprowadzać go okazjonalnie tak, jak dotąd. Dlatego też dla kazimierskiej gwiazdy trzeba było znaleźć nową lokalizację.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Aby do wiosny...
  Dajcie już spokój! Człowiek z Liściem jest głodny i zmęczony! Zima to nie jego czas!
 • Z miasta
  To jest miś na miarę naszych czasów. Chyba musimy być wdzięczni naszemu wielce wspaniałemu, zawsze uśmiechniętemu i wchodzącemu każdemu w dzień dobry burmistrzowi, że gwiazda jest. Dobrze, że aż tyle mu się udało.
 • kkkk
  ...no i jeszcze Burmistrz"świstek" Pisula
 • dumający
  Może i dobry pomysl z tym zamkiem?> W okresie Bozego Narodzenia "gwiazda na zamku" . W okresie Wielkiej nocy iluminacje na " Trzech Krzyżach"
  ps. jestem za.
 • klient506391
  w poprzednich latach jakoś można było/
 • kkazimierzanka
  wszystko się da jak się chce, koniec kropka. AMEN
 • Miejscowy
  Gwiazdy miejsce jest na Górze Trzech Krzyży tylko tam się pięknie prezentuje i jest widoczna ze wszystkich stron.Koło zamku to wielki niewypał. Pan Burmistrz nie słucha mieszkańców
 • Kazia
  Burmistrz "nie można" Pisula. Burmistrz "potrzeba czasu" Pisula. Burmistrz "dzień dobry"Pisula. Burmistrz "odległy termin" Pisula. Tak to już z nim niestety jest od jakiegoś czasu więc nic dziwnego że gwiazda na Górze Trzech Krzyży nie zabłyśnie.
  • kazimierz
   Stać nas na 1000 000 zł dla starostwa, brak pieniędzy na zrobienie przyłącza... Prosimy o konkretną odpowiedź - jakie przepisy?
  • I problem
   Jeszcze burmstrz "problem w tym, że..." Pisula. Jeden wielki problem nawet z gwiazdą. Jak policja mandaty wlepiała przed Pasterką też był problem... bo ktoś nie wysłał pisma.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę