"Geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera - wyniki konkursu

Już w tę sobotę 17 września w Synagodze odbędzie się spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” w wykonaniu Sceny Rode. Kto wygrał bilety?

W najbliższą sobotę 17 września Dom Gościnny Beitenu w Synagodze zaprasza na spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” w wykonaniu aktorów Sceny Rode. Spektakl odwołuje się do opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z Wesela”, którego główny bohater Hirsz Singer jest przykładem wzajemnego oddziaływania sztuki i życia. Jego życie po premierze dramatu Wyspiańskiego ukazane w spektalu to „historia wesoła, a ogromnie przez to smutna”.

Pytaliśmy Państwa, jak „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego wpłynęło na dalsze losy Hirsza Singera.

Pytanie konkursowe: "Ja żyć obcym życiem nie będę. Niech będzie Rachel! Żyda z "Wesela" nie będzie!" – rozpaczał Hirsz Singer. Jaką decyzję podjął bronowicki karczmarz po tych słowach? Jak kończy się jego życie po premierze „Wesela”?

Pytanie już w pewnym sensie sugerowało odpowiedź: Singer nie godził się na taki los, jaki wyznaczył mu Wyspiański poprzez „Wesele”. Dlatego też rozwiódł się z żoną, majątek zostawił dzieciom, a resztę życia spędził w domu starców na krakowskim Kazimierzu, gdzie zmarł podczas I wojny.

Nagrody w postaci biletów wstępu na spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” wygrali:

Zbigniew Wacławski
Paweł Baniowski

Zwycięzcom gratulujemy!

Po odbiór biletów zapraszamy z dowodem tożsamości do Synagogi ul. Lubelska 4 (wejście od strony Małego Rynku).

Spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” już w sobotę 17 września godz. 18.00 w Synagodze.

Bilety w cenie 30 zł, sprzedaż: Synagoga ul. Lubelska 4.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę