Gdzie jest mój Homel? W Kazimierzu!

zobacz więcej (11)

Spotkanie z Piwnicą pod Baranami w Kazimierzu Dolnym? Tak, jest to możliwe. Tadeusz Kwinta w roli Lejzorka Rojtszwańca wystąpił w kazimierskiej synagodze.

W Kazimierzu Dolnym zdarzyć się może wszystko. Nie powinno więc nikogo dziwić spotkanie z Piwnicą pod Baranami, które odbyło się w budynku dawnej synagogi w ramach WpółDrogi Festival. W monodramie „Gdzie jest mój Homel? – przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca wg Ilii Erenburga” wystąpił Tadeusz Kwinta, legenda krakowskiej Piwnicy pod Baranami, będący jednocześnie autorem scenariusza, reżyserem i wykonawcą.

- Monodram „Gdzie jest mój Homel?” stworzony został w oparciu o książkę llji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” – czytaliśmy w informacji prasowej. – Jest to opowieść krawca z Homla, którego wiatr historii porwał w szeroki świat, a zarazem opowieść o człowieku broniącym swej godności z humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swojego narodu.

Spektakl wypełniony był muzyką i żydowskim humorem. Nie brakowało w nim też poezji i mądrości. Bawił, ale także wprowadzał atmosferę zadumy. Bez wątpienia dodatkowego uroku dodawało miejsce, w którym monodram był odgrywany. Kazimierska synagoga to miejsce, które wiele już widziało i słyszało...

WpółDrogi Festival trwa w nadwiślańskim Miasteczku do 5 maja. Przed nami jeszcze dwa wydarzenia:

4 maja, godz. 19.00 - Pieśni sefardyjskie – koncert Kai Mianowanej
5 maja, godz. 20.00 - koncert zespołu MelluSya

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym WpółDrogi Festival.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę