Na zakończenie ...MelluSya

zobacz więcej (10)

Za nami już tegoroczna edycja WpółDrogi Festival. Finałowym wydarzeniem był koncert zespołu MelluSya.

Przez cały długi tydzień majowy w Miasteczku trwał WpółDrogi Festival, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w wielu wyjątkowych wydarzeniach. Jednym z nich był bez wątpienia finałowy koncert zespołu MelluSya.

Powstały w 2013 roku zespół tworzy piątka młodych, profesjonalnych i ambitnych artystów: Vlasta Traczyk – pianino i kompozycje,  Kaja Mianowana – śpiew,  Kinga Kłoczko – skrzypce,  Adam Wardziak – kontrabas oraz  Karol Krasiński – perkusja, czyli tzw. przeszkadzajki.

- Zespół MelluSya wymyka się wszelkim próbom klasyfikacji muzyki, którą wykonują. Jest to połączenie jazzu, smooth jazzu z muzyką popularną, z klasyką. Tym co ją wyróżnia, to są teksty – mówi prezes Fundacji ArtBiz Krzysztof Kutarski. – Teksty młodych polskich poetów: Marty Zdrady, Pawła Grec, Juliusza E. Bolka, Marii Piotrowskiej, ale także poetów takiej klasy jak Edgar Alan Poe, Anna Achmatowa czy Emily Dickinson.

Autorką wszystkich kompozycji jest Vlasta Traczyk. W efekcie połączenia tak różnorodnej muzyki z piękną poezją powstały utwory o wielkim ładunku emocjonalnym, które bez reszty pochłaniają słuchacza, już od pierwszych dźwięków.

- MelluSya to zespół, który nadaje współczesnej poezji inną barwę. Wydobywa z niej zmysłowość, intymność i piękno – czytaliśmy w informacji prasowej. – Koncert z ich udziałem to zawsze czas pełen pięknych wzruszeń.

Było dokładnie tak, jak zapowiadali organizatorzy – lirycznie, pięknie i sentymentalnie. Muzyka prezentowana przez zespół MelluSya, trafiała bowiem do najbardziej odległych zakamarków naszej duszy. Wzruszała, przywoływała wspomnienia i odprężała. Momentami przypominała muzykę filmową uzupełnioną o poruszające teksty.

W kazimierskiej synagodze mieliśmy okazję usłyszeć utwory z płyty, która właśnie jest w trakcie przygotowywania. „Zjaw mi się we śnie”, „Spójrz w moje oczy”, „Na szyi drobnych sznur korali”, „O zapomnieniu” oraz „So sweet” czy „From childhood” – to tylko część z kompozycji, które znajdą się na płycie, a które festiwalowa publiczność zdążyła już poznać.

- Smutno mi, bo tegoroczny festiwal dobiega już końca – mówił  Krzysztof Kutarski. – A to oznacza, że przez najbliższy rok nie będziemy się z Państwem spotykać. Dziękujemy za Waszą tak liczną obecność. I do zobaczenia!

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym WpółDrogi Festival.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę