Na zakończenie ...MelluSya

zobacz więcej (10)

Za nami już tegoroczna edycja WpółDrogi Festival. Finałowym wydarzeniem był koncert zespołu MelluSya.

Przez cały długi tydzień majowy w Miasteczku trwał WpółDrogi Festival, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w wielu wyjątkowych wydarzeniach. Jednym z nich był bez wątpienia finałowy koncert zespołu MelluSya.

Powstały w 2013 roku zespół tworzy piątka młodych, profesjonalnych i ambitnych artystów: Vlasta Traczyk – pianino i kompozycje,  Kaja Mianowana – śpiew,  Kinga Kłoczko – skrzypce,  Adam Wardziak – kontrabas oraz  Karol Krasiński – perkusja, czyli tzw. przeszkadzajki.

- Zespół MelluSya wymyka się wszelkim próbom klasyfikacji muzyki, którą wykonują. Jest to połączenie jazzu, smooth jazzu z muzyką popularną, z klasyką. Tym co ją wyróżnia, to są teksty – mówi prezes Fundacji ArtBiz Krzysztof Kutarski. – Teksty młodych polskich poetów: Marty Zdrady, Pawła Grec, Juliusza E. Bolka, Marii Piotrowskiej, ale także poetów takiej klasy jak Edgar Alan Poe, Anna Achmatowa czy Emily Dickinson.

Autorką wszystkich kompozycji jest Vlasta Traczyk. W efekcie połączenia tak różnorodnej muzyki z piękną poezją powstały utwory o wielkim ładunku emocjonalnym, które bez reszty pochłaniają słuchacza, już od pierwszych dźwięków.

- MelluSya to zespół, który nadaje współczesnej poezji inną barwę. Wydobywa z niej zmysłowość, intymność i piękno – czytaliśmy w informacji prasowej. – Koncert z ich udziałem to zawsze czas pełen pięknych wzruszeń.

Było dokładnie tak, jak zapowiadali organizatorzy – lirycznie, pięknie i sentymentalnie. Muzyka prezentowana przez zespół MelluSya, trafiała bowiem do najbardziej odległych zakamarków naszej duszy. Wzruszała, przywoływała wspomnienia i odprężała. Momentami przypominała muzykę filmową uzupełnioną o poruszające teksty.

W kazimierskiej synagodze mieliśmy okazję usłyszeć utwory z płyty, która właśnie jest w trakcie przygotowywania. „Zjaw mi się we śnie”, „Spójrz w moje oczy”, „Na szyi drobnych sznur korali”, „O zapomnieniu” oraz „So sweet” czy „From childhood” – to tylko część z kompozycji, które znajdą się na płycie, a które festiwalowa publiczność zdążyła już poznać.

- Smutno mi, bo tegoroczny festiwal dobiega już końca – mówił  Krzysztof Kutarski. – A to oznacza, że przez najbliższy rok nie będziemy się z Państwem spotykać. Dziękujemy za Waszą tak liczną obecność. I do zobaczenia!

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym WpółDrogi Festival.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę