Złota Palma na Dwóch Brzegach!

Chociaż do Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu pozostał jeszcze ponad miesiąc, już dzisiaj wiadomo, że imprezę otworzy tegoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes – film „Złodziejaszki” („Shoplifters”) japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy.

Tegoroczną Złotą Palmę dla najlepszego filmu otrzymał w Cannes dramat familijny "Manbiki Kazoku" Hirokazu Koreedy.  Obraz pokonał łącznie 17 innych dzieł ubiegających się o najwyższe wyróżnienie canneńskiego festiwalu, w tym m.in. film polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który otrzymał „jedynie” nagrodę za najlepszą reżyserię.

- W swoim najnowszym filmie japoński twórca powraca do wątków zaakcentowanych w poprzednich dziełach („Jak ojciec i syn”, „Nasza młodsza siostra”), czyli do tematu rodziny – i zadaje pytanie: co we współczesnym świecie pełnym podziałów, kontrastów i chaosu buduje związki rodzinne? Co spaja życie rodzinne? Czy więzy krwi są gwarancją szczęścia rodzinnego? Słodko-gorzki film o prostych i dobrych ludziach podbił serca publiczności festiwalu canneńskiego i jurorów pod kierunkiem Cate Blanchett, którzy nagrodzili go Złotą Palmą – mówi Grażyna Torbicka dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. – Jestem pewna, że „Złodziejaszki” skradną również serca widzów Festiwalu Dwa Brzegi.


Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, na którym zobaczymy „Złodziejaszków” jako film otwarcia,  rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 5 sierpnia.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę