Pożar na Rynku! (video)

Skomentuj (2)

zobacz więcej (15)

W sobotnie popołudnie w kamienicy aptecznej przy kazimierskim Rynku wybuchł pożar. Czarny dym wydostawał się z okna na piętrze. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Sobotnie popołudnie, godzina 14.00. W jednej z kamienic przy kazimierskim Rynku wybucha pożar. Kilka minut później na miejscu pojawiają się strażacy, którzy robią wszystko, co w ich mocy, by ogień ugasić. Wokół zbiera się coraz więcej ludzi. Sytuacja wydaje się nad wyraz poważna… Wszystkich zaniepokojonych przechodniów uspokaja jednak głos strażaka, który informuje… o przygotowanych specjalnie dla dzieci pokazach strażackich akcji ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego.

 

- Jesteśmy świadkami akcji pożarniczo – gaśniczej w Kazimierzu Dolnym – tłumaczy jeden z kazimierskich strażaków. – Nasi strażacy, podobnie jak ja otrzymali już wiadomość „sms” o pożarze, który wybuchł na Rynku i niebawem pojawią się na miejscu zdarzenia. My tymczasem musimy zrobić miejsce dla strażackiego wozu oraz samych strażaków.

Pokazy te z okazji Dnia Dziecka zorganizowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym i Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

 

- Nadjeżdżają już kazimierscy strażacy i jak to zwykle bywa, napotykają na swojej drodze przeszkody – mówi jeden ze strażaków. – Pierwszą z nich udaje im się pokonać, jest to nieprawidłowo zaparkowany samochód osobowy. Teraz czas na kolejną – powalone drzewo. Jednak i ta przeszkoda zostaje usunięta z drogi. Strażacy docierają na miejsce zdarzenia. Rozpoczyna się akcja.

Po akcji każdy chętny, młodszy czy też starszy, mógł obejrzeć samochody bojowe i sprzęt strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zainteresowanie pokazami - mimo padającego deszczu - było ogromne. Kto nie był, niech żałuje. Na pocieszenie – materiał wideo.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę