Pożar na Rynku! (video)

Skomentuj (2)

zobacz więcej (15)

W sobotnie popołudnie w kamienicy aptecznej przy kazimierskim Rynku wybuchł pożar. Czarny dym wydostawał się z okna na piętrze. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Sobotnie popołudnie, godzina 14.00. W jednej z kamienic przy kazimierskim Rynku wybucha pożar. Kilka minut później na miejscu pojawiają się strażacy, którzy robią wszystko, co w ich mocy, by ogień ugasić. Wokół zbiera się coraz więcej ludzi. Sytuacja wydaje się nad wyraz poważna… Wszystkich zaniepokojonych przechodniów uspokaja jednak głos strażaka, który informuje… o przygotowanych specjalnie dla dzieci pokazach strażackich akcji ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego.

 

- Jesteśmy świadkami akcji pożarniczo – gaśniczej w Kazimierzu Dolnym – tłumaczy jeden z kazimierskich strażaków. – Nasi strażacy, podobnie jak ja otrzymali już wiadomość „sms” o pożarze, który wybuchł na Rynku i niebawem pojawią się na miejscu zdarzenia. My tymczasem musimy zrobić miejsce dla strażackiego wozu oraz samych strażaków.

Pokazy te z okazji Dnia Dziecka zorganizowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym i Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

 

- Nadjeżdżają już kazimierscy strażacy i jak to zwykle bywa, napotykają na swojej drodze przeszkody – mówi jeden ze strażaków. – Pierwszą z nich udaje im się pokonać, jest to nieprawidłowo zaparkowany samochód osobowy. Teraz czas na kolejną – powalone drzewo. Jednak i ta przeszkoda zostaje usunięta z drogi. Strażacy docierają na miejsce zdarzenia. Rozpoczyna się akcja.

Po akcji każdy chętny, młodszy czy też starszy, mógł obejrzeć samochody bojowe i sprzęt strażacki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zainteresowanie pokazami - mimo padającego deszczu - było ogromne. Kto nie był, niech żałuje. Na pocieszenie – materiał wideo.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę