Dziś ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Dobiegają końca egzaminy gimnazjalne. Dziś po części humanistycznej i matematyczno – przyrodniczej – języki obce.

W Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym do egzaminów przystępuje 31 gimnazjalistów z dwóch klas. W poniedziałek 18 kwietnia zdawali egzamin z przedmiotów humanistycznych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, we wtorek – z matematyki oraz z przedmiotów przyrodniczych: fizyki, biologii, chemii i geografii.
Dziś ostatni dzień egzaminów. Sprawdzian znajomości języków obcych. Znaczna większość kazimierskich gimnazjalistów zdawać będzie język angielski, tylko jedna osoba – niemiecki.

- Przystąpienie do egzaminów jest warunkiem ukończenia gimnazjum – mówi dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Jerzy Arbuz – ale wyniki nie będą miały wpływu na promocję.

Za oknami szkoły kontenerowej, gdzie odbywają się egzaminy, trwa budowa nowej szkoły. Ściany bieleją świeżością tynku, kontrastując z czerwienią układanej właśnie dachówki.

- Mamy nadzieję, że kolejne egzaminy w przyszłym roku szkolnym odbędą się już murach nowej szkoły – mówi Jerzy Arbuz.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę