Dwa Brzegi'19: „Pavarotti” zwycięzcą w Plebiscycie Publiczności

„Pavarotti”, dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka, wygrał Plebiscyt Publiczności 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W plebiscycie wzięły udział filmy z sekcji „Świat pod namiotem” i „Muzyka – moja miłość” – filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2018 i 2019. To właśnie widzowie wybierają najlepszy film Festiwalu.

Na drugim miejscu uplasował się film „Serce Jamajki” (reż. Peter Webber) – portret grupy pionierów muzyki reggae, ukazujący jej wartości społeczne, a także pasję z jej tworzenia dla kolejnych pokoleń. Pierwszą trójkę zamyka „Varda według Agnes” (reż. Agnès Varda) – testament zmarłej w tym roku międzynarodowej sławy dokumentalistki, który jest zaskakującym podsumowaniem jej pracy i stylu, który ewoluował przez dziesięciolecia.

Podczas gali zamknięcia widzowie poznali wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jury w składzie Martina Apostolova, Przemysław Chruścielewski oraz Kuba Czekaj za najlepszy film wskazało „Prisoner Of Society” (reż. Rati Tsiteladze). Drugą nagrodę w MKFK otrzymał film „Entschuldigung, Ich Suche Den Tischtennisraum Und Meine Freundin” (reż. Bernhard Wegner), trzecią nagrodę – „Deszcz” (reż. Piotr Milczarek).

Kazimierz Dolny po raz kolejny na ponad tydzień stał się filmową stolicą Polski. Goście mieli okazję zobaczyć ponad sto produkcji, spotkać twórców filmowych i wziąć udział w emocjonujących koncertach.

Już teraz zapraszamy na 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbędzie się w dniach 1 – 9 sierpnia 2020 r. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

 

Źródło: DwaBrzegi.pl

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę