Dwa Brzegi'19: „Pavarotti” zwycięzcą w Plebiscycie Publiczności

„Pavarotti”, dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka, wygrał Plebiscyt Publiczności 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W plebiscycie wzięły udział filmy z sekcji „Świat pod namiotem” i „Muzyka – moja miłość” – filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2018 i 2019. To właśnie widzowie wybierają najlepszy film Festiwalu.

Na drugim miejscu uplasował się film „Serce Jamajki” (reż. Peter Webber) – portret grupy pionierów muzyki reggae, ukazujący jej wartości społeczne, a także pasję z jej tworzenia dla kolejnych pokoleń. Pierwszą trójkę zamyka „Varda według Agnes” (reż. Agnès Varda) – testament zmarłej w tym roku międzynarodowej sławy dokumentalistki, który jest zaskakującym podsumowaniem jej pracy i stylu, który ewoluował przez dziesięciolecia.

Podczas gali zamknięcia widzowie poznali wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jury w składzie Martina Apostolova, Przemysław Chruścielewski oraz Kuba Czekaj za najlepszy film wskazało „Prisoner Of Society” (reż. Rati Tsiteladze). Drugą nagrodę w MKFK otrzymał film „Entschuldigung, Ich Suche Den Tischtennisraum Und Meine Freundin” (reż. Bernhard Wegner), trzecią nagrodę – „Deszcz” (reż. Piotr Milczarek).

Kazimierz Dolny po raz kolejny na ponad tydzień stał się filmową stolicą Polski. Goście mieli okazję zobaczyć ponad sto produkcji, spotkać twórców filmowych i wziąć udział w emocjonujących koncertach.

Już teraz zapraszamy na 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbędzie się w dniach 1 – 9 sierpnia 2020 r. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

 

Źródło: DwaBrzegi.pl

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę