Dwa Brzegi 2020 w koronie

Koronawirus nie wykluczy tego wydarzenia z kalendarza, ale zmieni jego formułę. Po raz 14. zapraszamy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi do Kazimierza.
To bardzo dobra wiadomość. Długo ważyły się losy tego wydarzenia, ale teraz to już pewne. Kazimierz po raz 14. zaprasza na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Odbędzie się on w nowej, specjalnie przygotowanej formule, w zaplanowanym wcześniej terminie czyli 1-9 sierpnia.
- W ostatnim czasie koronawirus zdominował niemalże wszystkie dziedziny naszego życia, wystawiając społeczność na ciężką próbę. Odbiło się to również na branżach filmowej i kulturalnej. To dla nas wszystkich niezwykle trudny moment, ale postanowiliśmy się nie poddawać i zorganizować tegoroczny Festiwal Dwa Brzegi – piszą organizatorzy.
14. edycja festiwalu obywać się będzie w formule hybrydowej. Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie.
- Zachowujemy sekcję „Świat pod namiotem” czyli prezentację najnowszych, premierowych produkcji. W cyklu „Muzyka moja miłość” obrazy pokazujące muzyków i różne muzyczne style, odkryciem będzie z pewnością twórczość włoskiego reżysera Elio Petri, nieznanego w Polsce. Gabriela Muskała będzie bohaterką cyklu „I Bóg stworzył …aktorkę”. Będzie kilka bardzo dobrych dokumentów związanych z ekologią i poszukiwaniem rozwiązań hamujących dewastację naszej planety. Ten cykl realizujemy we współpracy z Komisją Europejską. Staramy się, aby program był bardzo atrakcyjny. Zależy nam, aby widzowie mieli poczucie, że uczestniczą w naprawdę wyjątkowym wydarzeniu – piszą organizatorzy.
Mobilne studio festiwalowe nadawać będzie relacje ze spotkań z twórcami filmowymi z Polski na żywo z Kazimierza i Mięćmierza. Spotkania z twórcami zagranicznymi odbywać się będą online, ale transmitowane będą za pośrednictwem Internetu.
14. edycja to także nowości.
- Nowe sekcje spotkań to m.in. „Lekcje malarstwa i rysunku”, „Kuchnia festiwalowa”, „Trochę ruchu”, „Krytycznym okiem”- piszą organizatorzy. – Dzięki tym wydarzeniom chcemy pokazać piękno Kazimierza, Janowca i Mięćmierza, a także przedstawić lokalne atrakcje i sposoby bezpiecznego spędzania wakacji w tych urokliwych zakątkach Lubelszczyzny.
Strefy kinowe będą dostępne po rejestracji i zakupie biletu (na seanse biletowane). Spotkania i pozostałe strefy aktywności w wolnym dostępie.
14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 1 – 9 sierpnia 2020 r.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę