Dwa Brzegi 2020 w koronie

Koronawirus nie wykluczy tego wydarzenia z kalendarza, ale zmieni jego formułę. Po raz 14. zapraszamy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi do Kazimierza.
To bardzo dobra wiadomość. Długo ważyły się losy tego wydarzenia, ale teraz to już pewne. Kazimierz po raz 14. zaprasza na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Odbędzie się on w nowej, specjalnie przygotowanej formule, w zaplanowanym wcześniej terminie czyli 1-9 sierpnia.
- W ostatnim czasie koronawirus zdominował niemalże wszystkie dziedziny naszego życia, wystawiając społeczność na ciężką próbę. Odbiło się to również na branżach filmowej i kulturalnej. To dla nas wszystkich niezwykle trudny moment, ale postanowiliśmy się nie poddawać i zorganizować tegoroczny Festiwal Dwa Brzegi – piszą organizatorzy.
14. edycja festiwalu obywać się będzie w formule hybrydowej. Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie.
- Zachowujemy sekcję „Świat pod namiotem” czyli prezentację najnowszych, premierowych produkcji. W cyklu „Muzyka moja miłość” obrazy pokazujące muzyków i różne muzyczne style, odkryciem będzie z pewnością twórczość włoskiego reżysera Elio Petri, nieznanego w Polsce. Gabriela Muskała będzie bohaterką cyklu „I Bóg stworzył …aktorkę”. Będzie kilka bardzo dobrych dokumentów związanych z ekologią i poszukiwaniem rozwiązań hamujących dewastację naszej planety. Ten cykl realizujemy we współpracy z Komisją Europejską. Staramy się, aby program był bardzo atrakcyjny. Zależy nam, aby widzowie mieli poczucie, że uczestniczą w naprawdę wyjątkowym wydarzeniu – piszą organizatorzy.
Mobilne studio festiwalowe nadawać będzie relacje ze spotkań z twórcami filmowymi z Polski na żywo z Kazimierza i Mięćmierza. Spotkania z twórcami zagranicznymi odbywać się będą online, ale transmitowane będą za pośrednictwem Internetu.
14. edycja to także nowości.
- Nowe sekcje spotkań to m.in. „Lekcje malarstwa i rysunku”, „Kuchnia festiwalowa”, „Trochę ruchu”, „Krytycznym okiem”- piszą organizatorzy. – Dzięki tym wydarzeniom chcemy pokazać piękno Kazimierza, Janowca i Mięćmierza, a także przedstawić lokalne atrakcje i sposoby bezpiecznego spędzania wakacji w tych urokliwych zakątkach Lubelszczyzny.
Strefy kinowe będą dostępne po rejestracji i zakupie biletu (na seanse biletowane). Spotkania i pozostałe strefy aktywności w wolnym dostępie.
14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 1 – 9 sierpnia 2020 r.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę