Dwa Brzegi i gmina ułatwią zdalne nauczanie

Stowarzyszenie Dwa Brzegi – organizator Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – przekazało na rzecz Gminnego Zespołu Szkół laptopy, by umożliwić uczniom w czasie epidemii realizację zdalnego nauczania w domach. Laptopy na ten cel zakupi też gmina Kazimierz Dolny.
Dzieciom z Gminnego Zespołu Szkół będzie teraz łatwiej uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Szkoła otrzymała od  Stowarzyszenie Dwa Brzegi 7 laptopów z oprogramowaniem o łącznej wartości 6553 zł. Formalności zostały dopełnione w czwartek 6 kwietnia. Stosowne dokumenty na ręce dyrektora szkoły w obecności burmistrza Kazimierza i przedstawiciela rady rodziców przekazał prezes Stowarzyszenia Jerzy Zieliński.
- Chcieliśmy na tyle, na ile nas stać, pomóc dzieciom nie mającym możliwości skorzystania ze zdalnego nauczania – powiedział Jerzy Zieliński, prezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi.
Komputery zakupione zostały z budżetu Stowarzyszenia Dwa Brzegi oraz z prywatnych składek zarządu stowarzyszenia, jego członków oraz pracowników i wolontariuszy Festiwalu Dwa Brzegi.
- Laptopy zostaną wypożyczone w pierwszej kolejności tym uczniom, którzy nie mają w domu komputerów, a zdalne nauczanie odbywają za pomocą telefonów oraz tym, którzy mają w domu jeden komputer na kilkoro uczącego się rodzeństwa – mówi dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Janusz Raczkiewicz.
Kilka komputerów pozyskanych podczas zbiórki przekazała też dzieciom parafia kazimierska.
Wkrótce do uczniów z terenu gminy trafią kolejne 24 laptopy z oprogramowaniem wraz ze specjalnymi torbami zakupione za pieniądze z grantu na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w ramach działania „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało gminie Kazimierz na ten cel 60 tys. zł.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę