Dwa Brzegi i gmina ułatwią zdalne nauczanie

Stowarzyszenie Dwa Brzegi – organizator Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – przekazało na rzecz Gminnego Zespołu Szkół laptopy, by umożliwić uczniom w czasie epidemii realizację zdalnego nauczania w domach. Laptopy na ten cel zakupi też gmina Kazimierz Dolny.
Dzieciom z Gminnego Zespołu Szkół będzie teraz łatwiej uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Szkoła otrzymała od  Stowarzyszenie Dwa Brzegi 7 laptopów z oprogramowaniem o łącznej wartości 6553 zł. Formalności zostały dopełnione w czwartek 6 kwietnia. Stosowne dokumenty na ręce dyrektora szkoły w obecności burmistrza Kazimierza i przedstawiciela rady rodziców przekazał prezes Stowarzyszenia Jerzy Zieliński.
- Chcieliśmy na tyle, na ile nas stać, pomóc dzieciom nie mającym możliwości skorzystania ze zdalnego nauczania – powiedział Jerzy Zieliński, prezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi.
Komputery zakupione zostały z budżetu Stowarzyszenia Dwa Brzegi oraz z prywatnych składek zarządu stowarzyszenia, jego członków oraz pracowników i wolontariuszy Festiwalu Dwa Brzegi.
- Laptopy zostaną wypożyczone w pierwszej kolejności tym uczniom, którzy nie mają w domu komputerów, a zdalne nauczanie odbywają za pomocą telefonów oraz tym, którzy mają w domu jeden komputer na kilkoro uczącego się rodzeństwa – mówi dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Janusz Raczkiewicz.
Kilka komputerów pozyskanych podczas zbiórki przekazała też dzieciom parafia kazimierska.
Wkrótce do uczniów z terenu gminy trafią kolejne 24 laptopy z oprogramowaniem wraz ze specjalnymi torbami zakupione za pieniądze z grantu na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w ramach działania „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało gminie Kazimierz na ten cel 60 tys. zł.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę