Droga Krzyżowa z Koszczycem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (13)

Nie po raz pierwszy szkolna Droga Krzyżowa Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza wychodzi w przestrzeń miasta. Inscenizacja i rozważania pozwalają wniknąć w klimat Wielkiego Tygodnia nie tylko młodzieży, ale także przypadkowym przechodniom.

Droga Krzyżowa w Koszczycu od kilku dobrych lat odbywa się wokół placu szkoły. Po sądzie Piłata nad Chrystusem zainscenizowanym na wale wiślanym jej uczestnicy idą ulicą Senatorską, Witkiewicza, Nadwiślańską, wzbudzając zainteresowanie przechodniów, którzy przystają, robią zdjęcia, czasem uczestniczą w rozważaniach. 

 

Droga Krzyżowa w Koszczycu zamyka czas nauki przed feriami wielkanocnymi. Jest także rodzajem próby generalnej przed miejskim nabożeństwem ulicami Kazimierza, które w tym roku jak zwykle rozpocznie się w Wielki Piątek 18 kwietnia po Liturgii ok. godziny 19.00 na stopniach Fary, a zakończy na Górze Trzech Krzyży.


Fot. Katarzyna Ponikowska

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę