Droga Krzyżowa z Koszczycem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (13)

Nie po raz pierwszy szkolna Droga Krzyżowa Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza wychodzi w przestrzeń miasta. Inscenizacja i rozważania pozwalają wniknąć w klimat Wielkiego Tygodnia nie tylko młodzieży, ale także przypadkowym przechodniom.

Droga Krzyżowa w Koszczycu od kilku dobrych lat odbywa się wokół placu szkoły. Po sądzie Piłata nad Chrystusem zainscenizowanym na wale wiślanym jej uczestnicy idą ulicą Senatorską, Witkiewicza, Nadwiślańską, wzbudzając zainteresowanie przechodniów, którzy przystają, robią zdjęcia, czasem uczestniczą w rozważaniach. 

 

Droga Krzyżowa w Koszczycu zamyka czas nauki przed feriami wielkanocnymi. Jest także rodzajem próby generalnej przed miejskim nabożeństwem ulicami Kazimierza, które w tym roku jak zwykle rozpocznie się w Wielki Piątek 18 kwietnia po Liturgii ok. godziny 19.00 na stopniach Fary, a zakończy na Górze Trzech Krzyży.


Fot. Katarzyna Ponikowska

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę