Do czterech ołtarzy

zobacz więcej (34)

Przy pięknej słonecznej pogodzie uliczkami Kazimierza przeszła uroczysta procesja Bożego Ciała. Spod czterech ołtarzy popłynęła modlitwa – deklaracja katolickiej wiary.

Uroczystość Bożego Ciała zapoczątkowana została w XIII w. na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon, która doznawała wizji mistycznych w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu i lektury Pisma Świętego. W Polsce jest obchodzona od XIV – XV w. w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. W Kazimierzu barwna procesja wyrusza przez Miasteczko ulicą Lubelską i Nadrzeczną, by zakończyć się kazaniem na Rynku.

- Chleb, który powstaje z wielu ziaren, pokazuje perspektywę zjednoczenia. Ukazuje komunię. My sami, mimo że całkowicie różni, z innymi talentami, możliwościami, także ze swoimi słabościami, przywarami, przyjmując ten chleb, mamy jednoczyć się z miłości do Niego i z miłości do siebie nawzajem – mówił w homilii ks. Karol Mazurek.

To ważna nauka, którą powinniśmy zabrać do domu wraz z witkami brzozowymi z ołtarzy Bożego Ciała – które według tradycji mają chronić dom przed pożarem. Tradycja, w której łączą się wątki chrześcijańskie i przedchrześcijańskie. Tradycja, która łączy.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę