W królewskim orszaku

Skomentuj (32)

zobacz więcej (50)

Jak co roku w uroczystość Bożego Ciała uliczkami Kazimierza przeszła procesja eucharystyczna.

Procesja Bożego Ciała rozpoczęła się mszą świętą w Farze o godzinie 9.00. Wzięły w niej udział przedstawiciele wszystkich środowisk parafialnych, dzieci pierwszokomunijne, młodzież nowo bierzmowana i wierni.

Procesja do czterech ołtarzy przeszła tradycyjnie ulicą Lubelską i Nadrzeczną, by zakończyć się na Rynku homilią, którą wygłosił ks. Grzegorz Kiciak.

- Należymy do arystokracji Boga. To jest orszak Króla i my ten orszak tworzymy. Naszym zadaniem jest przyłączyć tych, którzy są na zewnątrz. Ta czwartkowa procesja pokazuje to wejście w świat. Trzeba być pokornym wobec świata, w którym żyjemy – mówił między innymi ks. Grzegorz. – Naszym orężem jest Słowo. Ale żeby ono było orężem, trzeba w nie wierzyć.

Kazimierz na czas procesji Bożego Ciała z szacunku dla Białej Hostii zatrzymał się jakby w bezruchu. Na trasie marszu zamknięto sklepiki i kramy, by zaraz po zakończeniu uroczystości życie wybuchło tu ze zwielokrotnioną siłą. Rynek pospiesznie pozbawiony dekoracji ostatniego z czterech ołtarzy na nowo zaludnił się turystami, Cygankami i miejscowymi, którzy wracając z kościoła zachodzili na lody czy gofry.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (32)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę