Długi weekend listopadowy

Przed nami długi weekend listopadowy. Wszystkich tych, którzy marzą o odpoczynku, ciszy i spokoju zapraszamy do Kazimierza Dolnego. Długie spacery wąskimi uliczkami, gorąca czekolada i atmosfera jakiej nie znajdziecie w żadnym innym mieście. Tak, jest to możliwe tylko tu, w miejscu, gdzie czas się zatrzymał...

Kazimierz Dolny  jesienią pustoszeje, jednak nie oznacza to wcale, że zamiera. I choć traci on zainteresowanie jednych zyskuje drugich - tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i tą niesamowitą atmosferę. Bo o tej porze roku w nadwiślańskim Miasteczku nie odbywają się żadne festiwale czy koncerty na Rynku. Jedni powiedzą - nuda, inni uśmiechną się w rozmarzeniu - wreszcie...

 

Zapraszamy więc na długi weekend listopadowy wszystkich tych, którzy marzą o Kazimierzu spokojnym, magicznym, romantycznym. Tu na pewno spędzicie Państwo mile czas i nie raz zapragniecie do tego miejsca powrócić. Kawiarenki przy Rynku skuszą Was grzanym piwem i winem, a widok na oświetlone nocą kamienice chwyci za serce - możecie być pewni.

 

Jeśli nie macie pomysłu na to, co można robić w Kazimierzu kilka dni, mamy dla Was mnóstwo propozycji. Przede wszystkim zachęcamy do zwiedzenia miasta, które jest bogate w różnorodne zabytki oraz muzea. Jeśli pogoda dopisze można wybrać się na dłuższy spacer lub też wycieczkę rowerową. W końcu okolice Kazimierza są równie urokliwe, jak i on sam.


11 listopada o godzinie 10.30
zapraszamy do udziału w uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, która odbędzie się w Kościele Farnym. Organizatorami wydarzenia są: Akcja Katolicka przy Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym przy współpracy z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury.


Warte odwiedzenia są też wystawy. Wystawę fotografii "Żydowski Kazimierz" obejrzeć można w Synagodze, natomiast w Muzeum Sztuki Złotniczej dostępna dla zwiedzających jest wystawa "W synagodze i w domu".

 

Bez względu na to jak wykorzystają Państwo swój czas w Kazimierzu, ten wyjazd na pewno będzie udany. Bo przecież tutaj ponoć zatrzymuje się czas, a atmosfera Miasteczka pozwala się odprężyć i zrelaksować. A chyba właśnie tego potrzeba nam teraz najbardziej....

 

 

Wolne pokoje można znaleźć jeszcze tutaj:


Zobacz również:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę