Rowerem z GPS-em

Ciężko podróżować w miejsca, których nie znamy. Tym bardziej rowerem, gdy często korzystamy z polnych dróg, które nie zawsze są umieszczane na mapach. Teraz będzie łatwiej! Z pomocą przychodzi nam GPS, dzięki któremu bez problemu dotrzemy w wybrane przez nas miejsce.

Dla wszystkich miłośników turystyki rowerowej mamy wspaniałą wiadomość! Można już pobierać ze stron internetowych pliki z zaznaczonymi śladami GPS regionalnych szlaków rowerowych województwa lubelskiego. Dzięki temu nasze podróże staną się proste i przyjemne, a miejsca, do których kiedyś nie mogliśmy dotrzeć, teraz stoją przed nami otworem.


Pobrać możemy ślady GPS między innymi takich szlaków rowerowych jak Lublin - Kazimierz Dolny oraz Kazimierz Dolny – Kraśnik. Na trasie zaznaczone są również atrakcje turystyczne  oraz skrzyżowania z innymi szlakami rowerowymi. Ślady są w formacie gpx, zawierają one czas przejazdu oraz wysokość w terenie. Od teraz każdy posiadacz odbiornika GPS będzie mógł ustalić swoją pozycję w terenie z dokładnością do kilku metrów. Możliwe jest też uzyskanie wielu innych przydatnych informacji, takich jak prędkość aktualna czy średnia oraz odległość od celu podróży.


Mimo tego, że mamy już jesień, taka informacja naprawdę cieszy. Bo nawet jeśli w tym roku nie uda nam się już wybrać na tak długą wycieczkę rowerową, to śmiało możemy ją sobie zaplanować na wiosnę. A poza tym każdą trasę przecież można skrócić. I to w dowolnym momencie. Dlatego też życzymy udanych podróży z nowym pomocnikiem – GPS-em.

 

--> Pobierz ślady GPS

 

Zobacz również:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę