Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (29-31 marca)?

Nadchodzący weekend znowu ma być ciepły, dlatego warto skorzystać z pomyślnych prognoz i zaplanować wypoczynek w Kazimierzu. Tym bardziej, że wraz z wiosną miasteczko budzi się do życia, oferując jeszcze więcej weekendowych atrakcji i wydarzeń.

29 marca, piątek

Wystawa „Wiejska izba” (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)

Kiermasz wielkanocny
(KOKPiT, ul. Lubelska 12)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Dawny warsztat złotniczy”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)


30 marca, sobota

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie kazimierskich rynków, wejście na wzgórze franciszkanów – wszystko w towarzystwie przewodnika, który podzieli się swoją wiedzą o mieście i opowie mnóstwo ciekawych historii. Po spacerze chętni będą mogli wziąć udział w obiedzie w formie degustacji dań regionalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek.
Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Cena wycieczki z obiadem: 50 zł dorośli, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10. roku życia, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

12:00 Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki! Oprowadzanie kuratorskie (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego ul. Rynek 19)
W Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19 zaprezentowane zostanie malarstwo tak uznanych artystów, jak Wojciech Weiss, Leon Wyczółkowski, Jacek Malczewski, Wlastimil Hofman, Alfons Karpiński. Wszystkie prace pochodzą z kolekcji prywatnych i nie były dotąd prezentowane publicznie. Wstęp na podstawie biletu na wystawę.


13:00 Wernisaż wystawy „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na wystawę malarstwa artystów polskich z XIX i XX wieku, pochodzące z prywatnych kolekcji, nigdy dotąd nie prezentowanych publicznie. Zostaną zaprezentowane dzieła takich artystów jak Leon Wyczółkowski, Jacek Malczewski, Wlastimil Hofman, Józef Mehoffer, Julian Fałat i inni. Wystawa będzie dostępna do 21 lipca 2019 r.

16:00 Sobota Literacka (KOKPiT, ul. Lubelska 12)
Podczas najbliższego spotkania uczestnicy będą dyskutować i powieści „Ucho igielne”, które autorem jest Wiesław Myśliwski.

16:45 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz o zachodzie słońca”
To propozycja dla wszystkich, którzy chcą odbyć klimatyczny spacer kazimierskimi wąwozami, nacieszyć się widokami i wysłuchać opowieści o miasteczku – ciekawych, mało znanych i często zabawnych. Na trasie jest między innymi wąwóz Plebanka, wąwóz cmentarny, dąb króla Kazimierza, punkty widokowe na ul. Cmentarnej, pod zamkiem lub Góra Trzech Krzyży oraz rynek.
Cena wycieczki: 25 zł dorośli, 15 zł dzieci powyżej 7. roku życia (młodsze bezpłatnie) – do tej ceny trzeba doliczyć bilet wstępu na Górę Trzech Krzyży w wysokości 3 zł / os.

18:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
Nocne Zwiedzanie Kazimierza© Zdobywca wielu nagród, w tym I miejsca na Tourism Trends Awards w Gdańsku. Niezwykła, wieczorna wyprawa. W programie między innymi wejście do wąwozu Korzeniowego przy blasku zapalonych pochodni.

20:00 Koncert Yellow Horse – akustycznie (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’ i 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia).
Cena biletów: 20 zł / os. Liczba miejsc ograniczona.

Wystawa „Wiejska izba” (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)

Kiermasz wielkanocy (KOKPiT, ul. Lubelska 12)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia”
(Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Dawny warsztat złotniczy” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

31 marca, niedziela

16:00 Koncert w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena (Gminny Zespół Szkół, ul. Szkolna 1)
Zaproszenia na wydarzenie dostępne w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane zaproszeniami prosimy o zgłaszanie się do siedziby KOKPIT przy ul. Lubelskiej 12.

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Dawny warsztat złotniczy”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę