Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (11-13 stycznia)?

Skomentuj (8)

W Kazimierzu Dolnym cieszymy się przepiękną zimą! Miasto skryte pod śnieżną kołderką możecie zobaczyć w nadchodzący weekend – tym bardziej, że wcale nie zapadło w zimowy sen. Zobaczcie, co będzie się u nas działo w najbliższym czasie.

11 stycznia, piątek

Wystawa poplenerowa „Na wyciągniecie ręki – malarstwo, rzeźba, rysunek” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

12 stycznia, sobota

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Na trasie wycieczki znalazły się kazimierskie rynki i wzgórze franciszkanów. Po zwiedzaniu chętni będą mogli wziąć udział w obiedzie, podczas którego na stołach znajdą się regionalne dania. Zgłoszenia na degustację przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Cena wycieczki z obiadem: 50 zł dorośli, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10. roku życia, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

12:00 Oprowadzanie kuratorskie po zrekonstruowanym wnętrzu dawnego warsztatu złotniczego (Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)
Dawny warsztat złotniczy to nowa stała ekspozycja muzeum. Prezentuje jego wnętrze wraz oryginalnym wyposażeniem. To jedyna tego typu wystawa w kraju.

14:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Koszt 50 zł.

17:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym to nie tylko spacer z przewodnikiem po Miasteczku.To wyprawa do świata dawnych mieszkańców Kazimierza oraz spacer po wąwozie Korzeniowym przy blasku pochodni. Koszt: 55 zł.

20:00 Koncert grupy CHØCØLATE (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
CHØCØLATE to polsko-kanadyjski projekt elektroniczny założony w 2017 roku w Lublinie przez grupę przyjaciół (Victora Wisniowskiego, Marcina Pałkę, Piotra Cholewińskiego i Krzysztofa Wejmana). Ich brzmienie, nie ogranicza się do jednego gatunku elektroniki, lecz jest wypadkową sampli, syntezatorów i instrumentów organicznych. Bilety: od 15 zł.

Wystawa poplenerowa „Na wyciągniecie ręki – malarstwo, rzeźba, rysunek” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)


13 stycznia, niedziela

12:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Na wyciągniecie ręki – malarstwo, rzeźba, rysunek” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
W świat twórczości artystów skupionych wokół Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej wprowadzi zwiedzających dr Seweryn Kuter. Udział w oprowadzaniu na podstawie biletu wstępu do muzuem.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wystawa poplenerowa „Na wyciągniecie ręki – malarstwo, rzeźba, rysunek” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Dziwnie
  strach się odezwać ,sami pijani 😕
  • Innocenty
   Albo na kacu.To podobno jeszcze gorsze
 • pijany znad Grodarza
  Wyłącznie dla " śmiecia"
  "Trollowanie (trolling) - antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

  Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów Trollowanie
  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
  Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie. "
 • pijany znad Grodarza
  Muszę Ci przyznać, ze D0BRZE mnie podrabiasz, ale wiedz. PodrabIaja ŚMIECIE, a nie faceci/tki/
  • pijany znad Grodarza
   Putin by się nie powstydzil. Nie dość,że posługujesz się nickiem to i zawłaszczasz całe teksty.

   Czy Redakcja ma na to jakiś wpływ ?
  • pijany znad Grodarza
   Na trolownie pod KAŻDYM niemal artykułem powinna mieć już dawno.Postulat 5 WPISÓW miesięcznie ! Może wtedy będzie istotniejszy komentarz niż reklama nicka
  • pijany znad Grodarza
   No widzisz. Nie zawsze a jedynie " niemal. Z kolei Ty ZAWSZE na moje, jak to nazywasz " trolowanie". Wprawdzie poprawnie powinieneś napisać " trollowanie" ale to tylko potwierdza , że jesteś " śmieciem" bo używasz NIE SWOJE. Pa.

   Napisz, czy od dzisiaj będziesz pisal poprawnie.
 • pijany znad Grodarza
  No i zbieranie datków na pomoc. Goraca prośba do zbierających by zbieranie datkow nie przeistoczyło się w " zbieranie ofiar dla ubogich" , a dzieje sią tak zawsze, kiedy dziewczęta i młodzieńcy ustawiają się na schodach Fary i ZAWSTYDZAJA wiernych śpieszących na mszę. Droga młodzieży. Miejsce schodow, od dawien dawna, to miejsce, gdzie osoby ułomne, osoby kalekie prosily błagalnie o jalmużne. Wasze działanie to teren miasteczka, to dzialanie aktywne, bo właśnie o takie prosi Jurek Owsiak i Jego sztab. Powodzenia.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę