Co robić w Kazimierzu w weekend (5-6 września)?

Skomentuj (1)

Przed nami pierwszy wrześniowy weekend, na który zapraszamy do Kazimierza. Przedstawiamy listę wydarzeń i atrakcji, czekających na mieszkańców miasta oraz turystów.

Co czeka osoby, które nadchodzący weekend spędzą w Kazimierzu? Przygotowaliśmy listę wydarzeń i imprez, jakich nie można pominąć!

5 września, sobota

18:00 Promocja książki Sabiny Braal „Zapiski z wygnania” (synagoga, ul. Lubelska)
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sabiną Braal, które połączone będzie z promocją jej najnowszej książki. Wieczór poprowadzi Grzegorz Józefczuk.

20:00 Spektakl „Brat naszego Boga” (kazimierski zamek)
Spektakl, na potrzeby którego zaadaptowano tekst Karola Wojtyły. Sztukę wyreżyserował Artur Dziurman.

20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego
W programie: spacer po małym i dużym rynku, przejazd eko-busami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie przy świetle pochodni. Ceny: 42 zł – dorośli, 21 zł – młodzież, 5 zł – dzieci do 7 lat.

Czterechsetne urodziny Kamienic Przybyłowskich
Kamienice Przybyłowskie kończą 400 lat – z tej okazji w Kazimierzu zostaną zorganizowane warsztaty, koncerty oraz inne wydarzenia, których nie można przegapić.

6 września, niedziela


11:00 Przejazd kolejką wąskotorową (stacja w Karczmiskach)

12:00 Festyn strażacko-rodzinny (Plac przy Społecznej Szkole Podstawowej w Skowieszynku)
Dzień będzie obfitował w atrakcje – w programie pokazy strażackie, mecz piłki nożnej, grillowanie oraz dyskoteka. Specjalnie dla najmłodszych zostaną zorganizowane zawody sportowe.

13:00 Narodowe czytanie „Lalki” Bolesława Prusa
Narodowe czytanie zostanie zainaugurowane na rynku, skąd uczestnicy ruszą na zamek. Tam zaprezentuje się 8. Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego, a zgromadzona publiczność wysłucha fragmentów powieści.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • krystyna
    Byłam na spektaklu,świetnie zrobiony,sztuka trudna ale rewelacyjna adaptacja i ten kazimierski zamek, nawet zimny wieczór doskonale wpasował się w jej klimat . Wykorzystano różne techniki medialne co znacznie ułatwiło odbiór a także poprawiło
    "czytelność" jej przesłania, idei.
    Przecież każdy z nas zachowuje się jak jej bohater, odwraca oczy, nie chce widzieć nędzy bo to takie nieatrakcyjne, niemedialne....czasami wywołuje w nas poczucie winy.
    Niestety chłód wygrał...wyszłam przed końcem:(

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę