Co robić w Kazimierzu w weekend (5-6 września)?

Skomentuj (1)

Przed nami pierwszy wrześniowy weekend, na który zapraszamy do Kazimierza. Przedstawiamy listę wydarzeń i atrakcji, czekających na mieszkańców miasta oraz turystów.

Co czeka osoby, które nadchodzący weekend spędzą w Kazimierzu? Przygotowaliśmy listę wydarzeń i imprez, jakich nie można pominąć!

5 września, sobota

18:00 Promocja książki Sabiny Braal „Zapiski z wygnania” (synagoga, ul. Lubelska)
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sabiną Braal, które połączone będzie z promocją jej najnowszej książki. Wieczór poprowadzi Grzegorz Józefczuk.

20:00 Spektakl „Brat naszego Boga” (kazimierski zamek)
Spektakl, na potrzeby którego zaadaptowano tekst Karola Wojtyły. Sztukę wyreżyserował Artur Dziurman.

20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego
W programie: spacer po małym i dużym rynku, przejazd eko-busami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie przy świetle pochodni. Ceny: 42 zł – dorośli, 21 zł – młodzież, 5 zł – dzieci do 7 lat.

Czterechsetne urodziny Kamienic Przybyłowskich
Kamienice Przybyłowskie kończą 400 lat – z tej okazji w Kazimierzu zostaną zorganizowane warsztaty, koncerty oraz inne wydarzenia, których nie można przegapić.

6 września, niedziela


11:00 Przejazd kolejką wąskotorową (stacja w Karczmiskach)

12:00 Festyn strażacko-rodzinny (Plac przy Społecznej Szkole Podstawowej w Skowieszynku)
Dzień będzie obfitował w atrakcje – w programie pokazy strażackie, mecz piłki nożnej, grillowanie oraz dyskoteka. Specjalnie dla najmłodszych zostaną zorganizowane zawody sportowe.

13:00 Narodowe czytanie „Lalki” Bolesława Prusa
Narodowe czytanie zostanie zainaugurowane na rynku, skąd uczestnicy ruszą na zamek. Tam zaprezentuje się 8. Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego, a zgromadzona publiczność wysłucha fragmentów powieści.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • krystyna
    Byłam na spektaklu,świetnie zrobiony,sztuka trudna ale rewelacyjna adaptacja i ten kazimierski zamek, nawet zimny wieczór doskonale wpasował się w jej klimat . Wykorzystano różne techniki medialne co znacznie ułatwiło odbiór a także poprawiło
    "czytelność" jej przesłania, idei.
    Przecież każdy z nas zachowuje się jak jej bohater, odwraca oczy, nie chce widzieć nędzy bo to takie nieatrakcyjne, niemedialne....czasami wywołuje w nas poczucie winy.
    Niestety chłód wygrał...wyszłam przed końcem:(

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę