Kazimierski Dzień Sąsiada 2018

Skomentuj (6)

Już w piątek 5 października na kazimierski Dołach w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa odbędzie się Kazimierski Dzień Sąsiada. Sąsiad sąsiadowi bratem!

Kazimierski Dzień Sąsiada w naszym wyobrażeniu to dzień dobrosąsiedzkiego Kazimierza. Sąsiad sąsiadowi bratem. Bez względu na chwilowe zaburzenia współistnienia, które jak wiadomo cyklicznie zdarzają się w każdej ludzkiej rzeczywistości – wokół Korzeniowej mamy szczęśliwie teren neutralny. Czy to drzewo, krzok czy ptok, znajdźcie chwilę na sąsiedzkie spotkanie!

Może w perspektywie czasu uda się zrobić naprawdę dużą sąsiedzką kazimierską imprezę? Imprezę, na którą szykować się będziemy cały rok? Może kolejną przeprowadzimy wspólnie na Małym Rynku, gdzie orkiestra zagra skocznie do tańca, lampiony zawisną nad głowami roześmianych sąsiadów, a stoły wspólnie zastawimy jadłem i smakowitościami? Czas pokaże, ale bardzo o tym marzymy…

Póki co zapraszamy serdecznie na spotkanie zrzutkowe, wspólnotowe. Zabierz coś dobrego, papierowe talerzyki, dobry humor, kawałek papierowego kubeczka i coś do… Tak niezwyczajnie zwyczajnie bądźmy razem. Bez podziałów. Choć przez kilka chwil. Niech zagra muzyka. Niechaj spotkają się zadołowani w Kazimierzu Sąsiedzi.

Przybywajcie na wspólną biesiadę!  5 października (piątek). Korzeniowy Namiot. 19:00 - 23:00.

To nie plotki ani zbytki, ani mity, ni bajanie!
Najprawdziwsze to są Doły i to Doły na żądanie!
Tylko w Kaziu takie Doły, że od razu człek wesoły!
Takie Doły tylko tu! A ha ha! U hu hu!
Zadołować zechciej z nami, Dołowymi sąsiadami.
Czas radosną uwerturę wysłać z Dołów prosto w Górę!
By spływała na nas deszczem, by smyrała nas promieniem,
żeby tam, gdzie grają świerszcze, rozkwitała uniesieniem.
Chodźmy! Chodźmy koło siebie, jak się chodzi koło pszczołów!
Niechaj o tym przypomina Święto Kazimierskich Dołów!
(tekst Włodek Dembowski)

Małe PeeS: Przy okazji pozwolimy sobie na odrobinę prywaty. W sierpniu 2018 minęło 10 lat naszego zamieszkania i współdzielenia z Wami energii kazimierskiego czakramu. 10 lat przyniosło nam i naszym dzieciom mnóstwo dobrych chwil, bliskich spotkań każdego stopnia i zwyczajnie nadzwyczajnego kazimierskiego współistnienia. Mieliśmy jak każdy kilka trudnych chwil i wielokroć do kwadratu chwil radosnych. Kazimierska ziemia jest dla nas miejscem, gdzie chcemy pozostać. Dziękujemy Wam za ten czas i prosimy o więcej, jeśli tylko to możliwe…


Tekst: Małolepsi

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Mike Cox
  Miałem być nie dałem rady. Gratuluję pomysłu. Mam nadzieję że było super 👌
 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został wyłączony. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • pijany znad Grodarza
  W telewizorze pokazywali żywopłot miedzy sąsiednimi działkami. W jego środkowej części wycięto kształt , haha. Jak sądzicie.?. Co ten " kształt" obrazował ?. I , który to sąsiad " wyciął.".?
  • Ignacy
   @ Pijany z Grodarza Zamieściłem tutaj odpowiedź. Anna Ewa Soria wykasowało go. Treść komentarza nie zawierała wulgaryzmów, nie obrażania kogoś.... Podam cytat z epopei narodowej "Pan Tadeusz" i niech ta Pani i to OCENZORUJE.
   "(...) Klucznikiem siebie tytułował,
   Iż ten urząd na zamku przed laty piastował.
   I dotąd nosił wielki pęk kluczów za pasem,
   Uwiązany na taśmie ze srebrnym KUTASEM "
 • J 23
  Od tego zacieśniającego się uścisku miłosnego"Sąsiad sąsiadowi bratem" wzrośnie wykrywalność skarbówki jak i innych służb, którym bardzo zależy na poprawieniu inwigilacji.
 • Mumbai Masala
  Oby Wasi sąsiedzi doceniali to co dla nich robicie, nie w mniejszym stopniu niż Wy ich doceniacie... :-)

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę