Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (5-7 kwietnia)?

Skomentuj (8)

Czy wiesz, jak spędzisz najbliższy weekend? Zapraszamy do malowniczego Kazimierza! Z poniższego zestawienia dowiesz się, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście.

5 kwietnia, piątek

10:00 Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Kazimierzu Dolnym (ul. Szkolna)
Od września w Kazimierzu ponownie rusza liceum ogólnokształcące. Zainteresowanych nauką w tym miejscu zapraszamy na dzień otwarty, podczas którego lepiej poznają nowy budynek oraz oferowane tam profile kształcenia.

10:45 Od zamku do zamku - spontaniczny spacer sympatyczny
Spontaniczny spacer od Kazimierza Dolnego do zamku w Bochotnicy. Dla wszystkich z dobrą energią i otwartym umysłem. Zapewniamy pogodę ducha, dobre towarzystwo i urokliwe widoki. Można zabrać kijki do nordic walking. Spotkanie przy pomniku psa.


19:00 Kazimierska całonocna droga krzyżowa (kościół farny)


Kiermasz Wielkanocny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

6 kwietnia, sobota

10:00 Wiosenne sprzątanie Kazimierza (Rynek)
Posprzątaj po innych i się tym pochwal – nowe wyzwanie “#trashtag challenge” podbija internet. W Kazimierzu taka akcja odbywała się, zanim pomysł opanował media społecznościowe. Jeśli chcesz pomóc, przyjdź o godzinie 10:00 na Rynek, gdzie będą rozdawane worki i rękawice. Uwaga! W tym roku turyści biorący udział w sprzątaniu otrzymają voucher rabatowy na kazimierskie atrakcje. Miasto przygotowało 40 takich kuponów, więc kto pierwszy, ten lepszy!

11:00 Życie artystyczne w Kazimierzu Dolnym w latach 50. XX wieku (Muzeum Nadwiślańskie. Pałac Czartoryskich w Puławach ul. Czartoryskich 8)
Wykład połączony ze zwiedzaniem wystawy malarstwa i rzeźby, prezentowanej w Pałacu Czartoryskich w Puławach. Dorota Seweryn-Puchalska, kuratorka wystawy, opowie o życiu artystycznym w Kazimierzu Dolnym w latach 50. XX wieku, w tym o przygotowaniach czynionych w Miasteczku do przełomowej wystawy Arsenał 55. Wstęp na podstawie biletu na wystawę.

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Na uczestników czeka spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta – wraz z przewodnikiem odwiedzą kazimierskie rynki oraz wzgórze franciszkanów. Dla chętnych wycieczka zakończy się degustacją, podczas której będzie można spróbować regionalnych potraw. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek.
Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Cena wycieczki z obiadem: 50 zł dorośli, 40 zł młodzież i powyżej 10 roku życia, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

14:00 Wernisaż wystawy „Ikony dobrotliwe” (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)
Wernisaż będzie okazją do spotkania z wybitnymi, międzynarodowymi ikonopiscami. Zaproszeni goście jak zawsze wprowadzą nas w tajniki kanonu, opowiedzą o sposobie tworzenia i odczytywania symboliki przedstawień. Podczas wernisażu i trwania wystawy będzie można kupić oraz zamówić ikony swoich patronów.

18:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz o zachodzie słońca”
Wycieczka z widokami oblanego zachodzącym słońcem Kazimierza i Wisły, a do tego spacer dwoma wąwozami oraz do miejsc z panoramą całego miasteczka. Na trasie znalazły się między innymi wąwóz Plebanka, punkt widokowy przy ul. Cmentarnej, a jeśli pozwoli pogoda to również Góra Trzech Krzyży. Chętni proszeni są o wcześniejsze rezerwowanie miejsc.
Cena wycieczki: 25 zł dorośli, 15 zł dzieci powyżej 7. roku życia (młodsze bezpłatnie). Do tej ceny należy doliczyć bilet wejścia na Górę Trzech Krzyży – 3 zł/os.

19:00 Koncert zespołu Rednecks ( Restauracja Dębowa, Mały Rynek 4)

20:00 Koncert duetu Luis Vicente / Vasco Trilla (Studio KZMRZ ul. Rynek 23)
Artyści promują swój najnowszy album „A Brighter Side of Darkness” ukazujący się na europejskim rynku nakładem wydawnictwa Clean Feed Records. Muzycy prezentują niebywałą ekstazę dźwiękową free imrovisation. Bilet: 20 zł.

20:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
Nocne Zwiedzanie Kazimierza© Zdobywca wielu nagród, w tym I miejsca na Tourism Trends Awards w Gdańsku. Niezwykła, wieczorna wyprawa. W programie między innymi wejście do wąwozu Korzeniowego przy blasku zapalonych pochodni.
Cena wycieczki: 55 zł

20:00 Koncert Agaty Karczewskiej (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Agata Karczewska tworzy muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Wyróżnia ją charakterystyczny wokal, dopełniony ciepłym brzmieniem gitary akustycznej.
Bilety na koncert: 25 zł / liczba miejsc ograniczona.

Kiermasz Wielkanocny
(Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)


7 kwietnia, niedziela

10:00 Kiermasz Produktów Lokalnych (Rynek)
Podczas kiermaszu będzie można kupić lokalne wyroby spożywcze, nagradzane na różnego rodzaju konkursach, oraz lokalne rękodzieło. Na straganach znajdą się także wyroby nawiązujące do tradycji wielkanocnych – na pewno staną się piękną ozdobą każdego świątecznego stołu.

12:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
O obrazach mistrzów opowie dr Seweryn Kuter. Wstęp – na podstawie biletu na wystawę.

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • SoltysK.
  Bardzo mnie to cieszy, taka akcja sprzatania z udzialem wolontarnych ludzi to swiadectwo rozwoju spoleczenstwa obywatelskiego bez wzgledu na to czy to mieszkancy czy przyjezdni goscie. Tak sie buduje wspolnote, a nie przez marsze przeciw -za. To nasz kraj i w dodatku piekny jego zakatek, o ktory powinnismy dbac wspolnie, nie czekajac co zrobia "ONI" - te nasze ciagle usprawiedliwienie wlasnego lenistwa, niecheci do aktywnosci i zle pojetej milosci do ojczyzny. Bowiem nie wyraza sie tej milosci machanieniem flaga, a praca na jej rzecz wychadzac ze swej "zlotej wiezy dyskomfortu" - budowli, ktora starannie wielu buduje by moc jeno narzekac i trwac. U nasz w Krapkowocach wyszla cala wioska i sprzatala po zimie - ci co sie nie lubia poszli na przeciwlegla krance i po klopocie. Tylko stara Kropielnicka poleciala niby sie modlic, cie choroba...
  • Kargul
   Krapkowice Krapkowicami a w Krużewnikach był ? Aaaa!
 • krowa 500+
  Już przebieram nóżkami do sprzątania Kazimierza! Przywiozłem w woreczku swoje śmieci. Idę po rękawiczki i worek kazimierski. Swoje śmieci pakuje do tamtego i idę po voucher rabatowy i oklaski. A kto tam będzie oglądał, ważył co w środku. Korzyści będą DWIE.
 • Jasnie wielmożny Pan Jan w żabek czesa...
  Burmistrz z zastępcą i swoją świtą niech posprząta w czynie społecznym.
 • Gość
  Rozumiem, że trzeba posprzątać po zimie, ale raczej dziwny to obyczaj, żeby angażować do tego turystów i jeszcze przedstawiać to jako atrakcję. Ja, jak zapraszam gości do domu to sprzątam przed ich przybyciem.
  • Eva
   Byłbyś zadowolony gdyby Twój Gość przyszedł z własnymi kanapkami ,napojami i deserem nie kosztując nic co dla niego przygotowales a wychodząc nie dziękuje a w zamian zostawia papierki pojemniki butelki po tym wszystkim co przyniósł. Naprawdę jest tych gosci coraz wiecej którzy do Kazimierza przyjeżdżają z wlasnym prowiantem bo im szkoda kasy żeby zjeść na talerzach w knajpie . Ceny w Kazimierzu są różne i na każdą kieszeń. Szanowni Goście dajcie zarobic tym co się starają żebyście nie chodzili głodni a oni po Was posprzątają.Ja tez jestem Gosciem i nie koniecznie szykam krzaków żeby wyrzucić butelkę a niosę ją do najbliższego kosza.
 • Aga
  Powie mi ktoś co się dzieje z inwestycją przy Doły 4?
  • Doły
   Jej ojciec chrzestny i promotor, który próbował przed zakończeniem budowy zmienić funkcję hotelową na mieszkalną. O kim mowa każdy wie!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę