Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (2-4 czerwca)?

Skomentuj (10)

Zastanawiacie się, co można robić w Kazimierzu w pierwszy weekend czerwca? Tradycyjnie przygotowaliśmy zestawienie odbywających się w tym czasie imprez i wydarzeń kulturalnych.

Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" (Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9) Czynny w godzinach 10.00 - 18.00.

2 czerwca, piątek

od 8:30 Dni Wisły 2017: Warsztaty ornitologiczne (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska)
Warsztaty obejmować będą prelekcję, wycieczkę oraz rejs statkiem. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy muzeum.

21:15 Plenerowe Kino Letnie w Starej Łaźni: Córki Dancingu reż. Agnieszka Smoczyńska (Restauracja Stara Łaźnia ul. Senatorska)

Wystawa fotografii Arlety Sztelak (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)

Wystawa fotografii Szymona Brodziaka „Uchwycić piękno” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

3 czerwca, sobota

od 9:00 Dni Wisły 2017: Wycieczka na Skarpę Dobrską i Żmijowiska (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska)
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy muzeum.

11:00 Smakuj Kazimierz piwnym szlakiem

Piwo dawniej w Kazimierzu warzono

I w dawnej Polsce znane było ono

My Wam o tym opowiemy

i piwem poczęstujemy


12:00 Otwarte oprowadzanie po wystawie fotografii Szymona Brodziaka (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)
O twórczości jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie fotografów młodego pokolenia opowie kurator wystawy dr Seweryn Kuter. Wstęp jest wolny.

14:30 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK
Czas trwania wycieczki do 3 godzin. Minimalna ilość uczestników 15 osób. Zapisy - do godz. 12.00 3 czerwca - w biurze PTTK ul. Rynek 27 - wejście od ul. Browarnej. Tel. 81 8810 046. Ilość miejsc ograniczona.

15:00 Zwiedzisz - Posmakujesz - zdegustujesz

Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją kazimierskich nalewek z zakąską kuchni żydowskiej.

16:00 Wycieczka „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu, kolacja, na której podanych będzie osiem dań kuchni regionalnej. Cena wycieczki: 15 zł – dorośli, 5 zł – dzieci powyżej 5. roku życia. Cena kolacji: 30 zł – dorośli, 15 zł – dzieci w wieku 5-10 lat. Chętni do udziału w kolacji mogą się zgłaszać do piątku, do godziny 13:00.

16:00 Otwarty konkurs literacki „Kazimierskie wierszobranie” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Propozycja skierowana do osób, które zawodowo i amatorsko parają się piórem. Każdy uczestnik może zgłosić jeden wiersz, który publicznie odczyta. Najlepszy zostanie wyłoniony przez publiczność. Laureat otrzyma nagrodę. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

20:00 Jazz in Duo koncert (Trzeci Księżyc Mały Rynek Zabytkowe Jatki Koszerne)
Magda i Bartek zagrają autorskie aranżacje kultowych standardów jazzowych początków tego gatunku, środka jazzowej rewolucji i współczesnych selekcji najlepszych jazzowych kompozycji. Wieczór smaku, wieczór doskonałych dźwięków i emocji. Bilet 20 zł.

20:00 Koncert Old Klezmer Trio (Restauracja u Fryzjera ul. Witkiewicza 2)Wstep wolny.

21:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza

Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym!

W programie: spacer po Rynku, Małym Rynku,  przejazd czerwonymi ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu.


21:15 Plenerowe Kino Letnie w Starej Łaźni: Moje córki krowy reż. Kinga Dębska (Restauracja Stara Łaźnia ul. Senatorska)

Wystawa fotografii Arlety Sztelak (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)

Wystawa fotografii Szymona Brodziaka „Uchwycić piękno” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)


Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" (Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9) Czynny w godzinach 10.00 - 18.00.

4 czerwca, niedziela

7:30 Dzień Dziecka z Wędką (miejsce zbiórki przed Kawiarnią Rynkowa)
Imprezę zorganizował Polski Związek Wędkarski Koło nr 10 w Kazimierzu Dolnym wraz z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki.

10:00 Śniadanie z Królem - Lokalne Kramy Miejskie (Mały Rynek)
Cel jest jeden: prezentować prawdziwe produkty z najbliższego sąsiedztwa. Karmić i dawać przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Pieścić podniebienia i umysły. Dawać odpoczynek. Bawić.

11:00 Wycieczka Nadwiślańską Koleją Wąskotorową (stacja kolejowa Karczmiska)
W każdą niedzielę pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Podróż kończy ognisko na leśnej polanie. Cena biletu na całą trasę 30 km z ogniskiem w Polanówce wynosi 22 zł. Są także zniżki: dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 14 zł, zaś dzieci do lat 6: bezpłatnie.

12:00 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK
Czas trwania wycieczki do 3 godzin. Minimalna ilość uczestników 15 osób. Zapisy - do godz. 17.00 3 czerwca - w biurze PTTK ul. Rynek 27 - wejście od ul. Browarnej. Tel. 81 8810 046. Ilość miejsc ograniczona.


13:00 Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)
Artysta zajmuje się rzeźbą, rysunkiem a także instalacją oraz eksperymentalnym filmem animowanym. Jego wystawę będzie można oglądać do listopada. Wstęp jest wolny.

Wystawa fotografii Szymona Brodziaka „Uchwycić piękno” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" (Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9) Czynny w godzinach 10.00 - 18.00

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pytajnik
  ... a co z cygankami ? ? ?
  • e ty
   A co ma być ? O Boże ! Zatruły się czymś nieboraczki ????????
  • pijany znad Grodarza
   mają sie dobrze. 500 plus działa. Mamy na Rynku, tata z dziećmi nad Wisłą. Czeka.
 • Przewodnik
  Parasole kawiarniane zasłaniają i szpecą poprzez to starą przepiękną architekturę. Jest to plagą większości naszych starówek. Tego nie ma w Europie Zachodniej ale jest modne w USA. Dlaczego? Bo tam nie ma takich zabytków jak u nas. Bezdrzewne ulice, słupy z kablami elektrycznymi, reklama na reklamie, butiki to widoczek powszechny tamtych miasteczek.Czy u nas też tak będzie ?
  • turysta
   marudzenie nieobytego, bylem na setkach starówek po całej Europie i wszędzie były kawiarnie z parasolami, tam gdzie nie było, nie bywali turyści
  • pijany znad Grodarza
   @ przewodnik oprowadza po wykopaliskach.
 • dtyk
  sam jesteś kalesony
  • Rycho
   To Ty Paweł ??
  • pijany znad Grodarza
   nie .
   " Gontal"
 • Ignacy
  Kalesony ktoś wywiesił w oknie werandy, po lewej.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę