Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (17-19 listopada)?

Skomentuj (9)

Jak zaplanować najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym? Podpowiedzi znajdziecie w naszym najnowszym zestawieniu miejskich imprez i wydarzeń kulturalnych.

17 listopada, piątek

14:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz - wycieczka z przewodnikiem
Wycieczka z przewodnikim dla turystów indywidualnych pełna unikalnych historii, zapachów smaków i barw. Spacer zakończony degustacją nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Wymagana rezerwacja.

18:00 Wernisaż wystawy X Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Kazimierz Dolny 2017 (Willa Agnieszka ul. Krakowska 41A)
W tegorocznej edycji udział biorą: Tomasz Bachanek, Kiejstut Bereźnicki, Stanisław Białogłowicz, Rafał Eret, Adam Faglio, Andrzej Kacperek, Monika Krzakiewicz, Włodzimierz Kwiatkowski, Jan Bonawentura Ostrowski, Józef Panfil, Daniel Pielucha, Marta Węg.

20:00 Koncert: Arek Zawiliński. Drugi Księżycowy krok (Trzeci Księżyc zabytkowe jatki, Mały Rynek 1)
Arek Zawiliński określany jest jako „ hipsterska inkarnacja samego Boba Dylan – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta.” Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto dokonać wcześniejszej rezerwacji. Cena biletów: 20 zł.

Wystawa „Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Wystawa „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Wystawa fotografii Jerzego Kuny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

18 listopada, sobota

10:00 75. rocznica Krwawej Środy (Kościół Zwiastowania NMP, ul. Klasztorna)

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu obiad, na którym podanych będzie osiem dań kuchni regionalnej. To jedyna okazja aby spróbować potraw z Kazimierza i okolic. Ze względu na pracochłonność ich przygotowania zgłoszenia chętnych na obiad przyjmowane są do piątku do godziny 12:00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena wycieczki z obiadem: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

14:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją regionalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Konieczna rezerwacja.

15:00 Wernisaż wystawy pokonkursowej „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Sztuki Złotniczej, ul. Rynek 19)
W trakcie wernisażu poznamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej 'Prezentacje 2017'. Wystawa prezentowana będzie w holu Gmachu Głównego przy kazimierskim Rynku 19 do 17 grudnia. Jej organizatorem jest Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej. Wstęp wolny.

16:00 Otwarcie wystawy rysunku i malarstwa (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)
Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne św. Anny w Kazimierzu Dolnym zaprasza na otwarcie wystawy rysunku i malarstwa - prac swoich podopiecznych - członków sekcji rysunkowej stowarzyszenia wykonanych pod kierunkiem Natalii Sikorskiej i Waldemara Doraczyńskiego.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym! W programie spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd czerwonymi ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Konieczna rezerwacja.


Wystawa „Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Wystawa „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Wystawa fotografii Jerzego Kuny
(Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

19 listopada, niedziela

11:00 Wernisaż ślubny (Spichlerz pod Żurawiem)
W niedzielę w Spichlerzu pod Żurawiem czekać będą pomysły inspiracje i usługodawcy z branży ślubnej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

12:00 Zamek, mieszczka i stary Kazimierz - wyjątkowo wesoła wycieczka z przewodnikiem  po historycznym Miasteczku.
Z przewodniczką w stroju stylizowanym na strój renesansowej mieszczki zwiedzicie Państwo najbardziej urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego i usłyszycie moc historii - czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze ciekawych. Wymagana rezerwacja.

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Sztuki Złotniczej, ul. Rynek 19)

Wystawa „Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Wystawa „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Wystawa fotografii Jerzego Kuny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • mieszkaniec
  Do turystow ; Przestancie dawać cygankom na niby herbatkę bo ona honorowa i nic za darmo nie chce więc za te 5 zl co dostala na odczepnego"" powróży""" i tak to się zaczyna,pozniej to juz poleci 10,50,i100 albo 200zl . One mają tu biznes i niezle im się kręcićna naiwnych ludziach . Problem sam zniknie jak przestaną czerpać zyski to napewno dla przyjemnosci nie będą stac na rynku , nie bojcie się powiedziec NIE DZIĘKUJĘ i nie pokazujcie ile macie w portfelu .
 • pijany znad Grodarza
  "rww
  2017-11-22 00:20
  To tym gorzej, bo naciągają u Was niszcząc Wam reputację a kasę wydają w Puławach... "

  Te z Puław dzielą Rynek z Tymi z Opola Lubelskiego. Może by tak spowodować spotkanie Starosty Puławskiego, Starosty Opola Lubelskiego i na naszego Burmistrza w sprawie, która PORUSZA turystów z całej Polski i nie tylko. Dyć Kazimierz to dobro naszego kraju. / m ożna też zaprosić Wojewode Lubelskiego
 • pijany znad Grodarza
  @ rww

  Na nic Twoje oburzenie, na nic Twoje pytania o policję, o władze tego miasteczka. My mieszkańcy o to pytamy się BEZ PRZERWY i też nic. Ty wyjechałaś do Puław i cześć. My tu zostaliśmy . Jesteśmy skazani na taki stan rzeczy.
  Liczę na Samorząd Mieszkańców, że problemem tym podzielą się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich.
  • rww
   Widocznie trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, skoro władza i policja ma to gdzieś. Przez to tracicie w oczach turystów, bo przeglądając opinie na różnych forach zauważyłem sporo krytycznych komentarzy na ten temat. To jest skandal, żeby nie można było stanąć na 30 sekund zrobić sobie zdjęcia na rynku albo zastanowić się chwilkę, czy kupić jednego koguta czy może kilka dla rodziny...
  • pijany znad Grodarza
   Powiem Ci, że Twoje wpisy chyba zapoczątkują podjęcia skutecznych działań WŁADZY wobec natarczywych cyganek. Jeśli to się powiedzie złoże wniosek o przyznanie Ci Honorowego Obywatelstwa miasta Kazimierza Dolnego.
  • rww
   Mam nadzieję, szkoda niszczyć reputację stadem naciągaczy. A jak władza ma to gdzieś a mieszkańców to denerwuje nie mniej niż turystów to proponuję referendum w sprawie odwołania władzy. Jak im w oczy zajrzy widmo odcięcia od ciepłej posadki i sporej kasy to może zaczną działać. A jak już wytępicie tę patologię to chętnie zawitam znowu do Kazimierza Dolnego.
  • miasteczkowy
   rww wyjechałeś do Puław i mogłeś je spokojnie zwiedzić, bo wszystkie puławskie cyganki były w tym czasie w Kazimierzu. To nie są NASZE !!!! cyganki.
 • rww
  Byłem w ten weekend w Kazimierzu, ładne miasteczko i bardzo ciekawa zabudowa, smaczne i niezbyt drogie jedzenie, szczególnie w malutkiej knajpce (tylko 4 stoliki) przy kościele obok rynku. Wydawać by się mogło, miejscowość idealna na weekendowy wypad. Byłaby idealna, gdyby nie jedno wielkie odrażające ALE. W niedzielę ryneczek został dosłownie opanowany przez chmarę cyganek i podpierających wokół kamienice ich "ochroniarzy". Podchodziły do wszystkich i nachalnie proponowały jakieś czary czy inne cholerstwo. Zachowywały się jak wygłodniałe komary, które dotąd będą atakować, dopóki ich się nie unicestwi. Przechodziliśmy przez rynek kilka razy, i za każdym razem trzeba było to odganiać zdecydowanie i niemiło, bo zwykłego miłego "nie dziękuję" te "panie" nie rozumiały. Zdarzało się, że jedna atakowała na początku rynku a druga na końcu, po kilku takich kursach po rynku naszło nas obrzydzenie i postanowiliśmy stąd wyjechać i zwiedzić niedalekie Puławy. Przechodziliśmy obok jednej pary, która nie potrafiła powiedzieć NIE, i coś tam się kłócili, że stracili 200zł... Nie rozumiem gdzie jest policja, gdzie jest władza tego miasteczka i czemu na to pozwalają? Przecież to jest totalna antyreklama tego niewątpliwie urokliwego miejsca. Były plany, żeby przyjechać tu jeszcze na chwilkę, choćby na smaczny obiad jak pojedziemy zwiedzać inne miasta na wschodzie ale po tym doświadczeniu stwierdzam, że nigdy więcej tu nie przyjedziemy.
  • rww
   To tym gorzej, bo naciągają u Was niszcząc Wam reputację a kasę wydają w Puławach...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę