Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend 15 - 17 maja?

Co robić w Kazimierzu w weekend? Sprawdź! Kazimierz na Ciebie czeka! Pamiętajcie Państwo jednak, że wciąż trwa pandemia i należy w związku z tym przestrzegać zasad bezpieczeństwa, by nie zarazić siebie i innych.

Podczas ostatniego weekendu Kazimierz przeżywał prawdziwe oblężenie. Turyści stęsknieni za Miasteczkiem opanowali nie tylko centrum. Czy tak będzie też i w tym tygodniu?
Kazimierz na Ciebie czeka! Co Kazimierz oferuje na weekend?
  • Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do oddziałów: Muzeum Sztuki Złotniczej i Galeria Wystaw Czasowych w Kazimierzu oraz Oddział Zamek w Janowcu. Zwiedzanie możliwe tylko w maseczkach. Obowiązują limity zwiedzających: w gmachu głównym przy rynku w Kazimierzu maksymalna ilość zwiedzających w jednym czasie na każdej z wystaw – 5 osób, a w Janowcu – na zamku – w Domu Północnym i dworze z Moniak – 5 osób, na dziedzińcu zamkowym i krużgankach podczas czynnych ekspozycji – 15 osób, po zamknięciu ekspozycji – 25 osób, w Spichlerzu – po 2 osoby na każdej kondygnacji. Park zamkowy – bez limitu zwiedzających. Podczas zwiedzania muzeum należy zachować odległość pomiędzy zwiedzającymi 1,5 – 5 m. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką i dezynfekowaniu rąk przy wejściu.
Muzeum czynne codziennie od 10:00 do 17:00. W godzinach 13:30 – 14:30 - przerwa na dezynfekcję kas i pomieszczeń ekspozycyjnych.
  • Zespół Zamkowy w Kazimierzu zaprasza od 10:15 do 17:30. Bilet w dotychczasowej cenie 5 zł. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują limity wejść: na zamku maksymalnie w jednym czasie może przebywać 60 osób. Utrudnione też jest zwiedzanie baszty – po 1 osobie, wyjątki:  osoba niepełnosprawna z opiekunem, rodziny. Jeżeli ktoś nie skorzysta z wizyty na baszcie, bilet można wykorzystać w innym czasie. Będzie ważny co najmniej do końca trwania projektu, czyli do połowy roku 2021. Tu także obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.
  • Czerwone ekobisiki oferują wycieczki z audioprzewodnikiem po stałych trasach: po Miasteczku, do wąwozu Korzeniowego i na kirkut w Czerniawach. Każdy pojazd – wyposażony w 3 przegrody  oddzielające kierowcę od pasażerów i pasażerów od siebie – zabierze w obecnych warunkach  maksymalnie 7 osób. 
Bryczki zapraszają na przejażdżki po mieście i okolicach:
Samochody terenowe oferują spacery po tych kazimierskich wąwozach, które zostały utwardzone:
  • Rynek 4X4 – proponuje atrakcyjne trasę po mieście i okolicy bez wysiadania z samochodu. Najczęściej wybierana trasa o długości ok. 18 km przybliży Państwu południowo – zachodnią oraz wschodnią część Kazimierza i jego okolic. Zobaczycie zabytki znajdujące się na trasie przejazdu oraz kamieniołomy, punkt widokowy na Albrechtówce, z którego widać piękną panoramę przełomu Wisły, Janowiec, wiatrak, Krowią Wyspę, Mięćmierz,  a także cmentarz żydowski ze ścianą płaczu, oraz zabytki i cztery wąwozy lessowe, w tym Korzeniowy.
  • Selekcja.pl – organizuje wyprawy off road o charakterze Adventure Trophy - krajoznawcze, połączone ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc Kazimierza Dolnego i Janowca.
Można korzystać z przepraw rzeką:
  • Rejsy statkiem (81) 88 10 135. Jednorazowo na statku zmieści się ok. 30 – 40 osób, w obecnych warunkach, kiedy muszą zostać zachowane specjalne środki bezpieczeństwa. Obok siebie usiąść może jedynie rodzina, inni pasażerowie będą porozsadzani w bezpiecznej odległości.
  • Prom linowy Janowiec - 602-858-898 (pokład promu), 694-803-430 (biuro)
  • Prom Serokomla - 663 600 016
Kazimierscy przewodnicy turystyczni również zapraszają na wycieczki:
Wyżywienie na wynos oferują:
Kazimierz oferuje też możliwość spacerów indywidualnych we własnym zakresie. Jest tu wiele wąwozów lessowych, które warto odwiedzić. Propozycje spacerów:

Szanowni Państwo!
Pamiętajmy o maseczkach i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, by nie narazić na chorobę siebie i innych!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę