Walczymy z koronawirusem - pomóż nam i Ty!

Trwa pandemia. Rząd wprowadził pewne złagodzenie reżimów sanitarnych, ale to nie znacz, ze zagrożenie minęło. Zadbajmy o swoje zdrowie w Kazimierzu w weekend!
W ostatni weekend Kazimierz po czasach kwarantanny przeżywał prawdziwe oblężenie. Na to natężenie ruchu turystycznego z niepokojem patrzyli zarówno mieszkańcy jak i ci turyści, którzy chcieliby przyjechać do Kazimierza, ale obawiają się o swoje zdrowie.
Dlaczego? Bardzo dużo turystów spacerowało po Miasteczku bez maseczek albo nosiło je niewłaściwie – nie zakrywając jednocześnie nosa i ust. Zalecana minimalna 2 – metrowa odległość pomiędzy pieszymi była fikcją.
- Zwiększył się ruch turystyczny i do gminy znów przyjeżdżają goście – nie bez radości to mówię – ale ludzie ci w większości spacerują bez masek – mówił na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu 11 maja wiceprzewodniczący Krzysztof Nieradka. –  Żebyśmy w ten sposób nie ściągnęli do siebie i nie rozpowszechnili tu zarazy i żebyśmy sobie przez przypadek nie zamknęli miasta. Musimy zrobić wszystko, żeby tej sytuacji nie było.
Jak temu przeciwdziałać?
- Jesteśmy już po rozmowie z kazimierskimi policjantami, których w weekendy posiłkują policjanci operacyjni z Puław. Na tyle, ile mogą, podejmują interwencje. Jako urząd jeszcze przed weekendem przygotujemy odpowiednią kampanię – na stronach społecznościowych, na stronie urzędu, na tablicach ogłoszeń w przestrzeni publicznej pojawią się plakaty z apelem o odpowiedzialne zachowanie – zadeklarował na sesji 13 maja burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.
Co to znaczy: zachować się odpowiedzialnie w dobie koronawirusa?
Za Serwisem Rzeczypospolitej Polskiej  Gov.pl przypominamy, że:
•    Nadal obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Minimalna odległość między pieszymi to 2 m. Z tego obowiązku wyłączeni są rodzice z dziećmi do lat 13, osoby wspólnie mieszkające oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.
•    Nadal w miejscach publicznych obowiązuje konieczność zasłaniania ust i również nosa maseczką.
Wyjątkiem są: dzieci do 4 lat oraz  osoby, które mają problemy z oddychaniem, lub te, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia.
Te zalecenia pozwolą zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii. Walczymy z koronawirusem – pomóż nam i Ty! Cieszmy się Kazimierzem. On naprawdę na nas wszystkich – w zdrowiu – czeka!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę