Walczymy z koronawirusem - pomóż nam i Ty!

Trwa pandemia. Rząd wprowadził pewne złagodzenie reżimów sanitarnych, ale to nie znacz, ze zagrożenie minęło. Zadbajmy o swoje zdrowie w Kazimierzu w weekend!
W ostatni weekend Kazimierz po czasach kwarantanny przeżywał prawdziwe oblężenie. Na to natężenie ruchu turystycznego z niepokojem patrzyli zarówno mieszkańcy jak i ci turyści, którzy chcieliby przyjechać do Kazimierza, ale obawiają się o swoje zdrowie.
Dlaczego? Bardzo dużo turystów spacerowało po Miasteczku bez maseczek albo nosiło je niewłaściwie – nie zakrywając jednocześnie nosa i ust. Zalecana minimalna 2 – metrowa odległość pomiędzy pieszymi była fikcją.
- Zwiększył się ruch turystyczny i do gminy znów przyjeżdżają goście – nie bez radości to mówię – ale ludzie ci w większości spacerują bez masek – mówił na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu 11 maja wiceprzewodniczący Krzysztof Nieradka. –  Żebyśmy w ten sposób nie ściągnęli do siebie i nie rozpowszechnili tu zarazy i żebyśmy sobie przez przypadek nie zamknęli miasta. Musimy zrobić wszystko, żeby tej sytuacji nie było.
Jak temu przeciwdziałać?
- Jesteśmy już po rozmowie z kazimierskimi policjantami, których w weekendy posiłkują policjanci operacyjni z Puław. Na tyle, ile mogą, podejmują interwencje. Jako urząd jeszcze przed weekendem przygotujemy odpowiednią kampanię – na stronach społecznościowych, na stronie urzędu, na tablicach ogłoszeń w przestrzeni publicznej pojawią się plakaty z apelem o odpowiedzialne zachowanie – zadeklarował na sesji 13 maja burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.
Co to znaczy: zachować się odpowiedzialnie w dobie koronawirusa?
Za Serwisem Rzeczypospolitej Polskiej  Gov.pl przypominamy, że:
•    Nadal obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Minimalna odległość między pieszymi to 2 m. Z tego obowiązku wyłączeni są rodzice z dziećmi do lat 13, osoby wspólnie mieszkające oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.
•    Nadal w miejscach publicznych obowiązuje konieczność zasłaniania ust i również nosa maseczką.
Wyjątkiem są: dzieci do 4 lat oraz  osoby, które mają problemy z oddychaniem, lub te, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia.
Te zalecenia pozwolą zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii. Walczymy z koronawirusem – pomóż nam i Ty! Cieszmy się Kazimierzem. On naprawdę na nas wszystkich – w zdrowiu – czeka!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę