Charytatywnie dla Jasia

zobacz więcej (21)

Koncert charytatywny, aukcja obrazów i zbiórka publiczna – wszystko to miało miejsce w sobotnie popołudnie w Kazimierzu. Celem tych wszystkich akcji jest pomoc ciężko choremu małemu Jasiowi.

Jasio ma zaledwie 3,5 roku a życie tak bardzo go doświadcza. Chłopiec cierpi na ostrą białaczkę limfatyczną, która w znaczny sposób upośledza odporność, przez co chłopiec narażony jest w dużym stopniu na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Dla Jasia codziennością stały się częste pobyty w szpitalu, gdzie przyjmuje kolejne serie chemioterapii, jednak gdy wraca do domu, potrzebuje prawdziwie sterylnych warunków mieszkaniowych. I właśnie te warunki wymagają poprawy. Remontu w szczególności wymaga łazienka, stąd pomysł na zorganizowanie akcji, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla małego mieszkańca Kazimierza Dolnego.
Charytatywną akcję zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Agape”. W minioną sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki przeprowadzona została zbiórka publiczna. Odbył się także koncert przygotowany przez dzieci i wychowawców ze świetlicy Agape oraz występ Ady Kosmali, młodej wokalistki zaprzyjaźnionej z organizatorami. Na zakończenie zlicytowane zostały obrazy przekazane na rzecz akcji przez malarzy związanych z Kazimierską Konfraternią Sztuki.
- Akcja była naprawdę bardzo owocna – mówi Paulina Kalinowska z Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „Agape”. – Łącznie z aukcją obrazów udało się uzbierać ok. 8 tys. zł. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i za hojność, a występującym dzieciom i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki za pomoc.
Jasia można także wspomóc zdalnie, nie wychodząc z domu. Wystarczy do końca stycznia wpłacić dowolną kwotę na konto: PEKAO S.A. III Oddz. w Lublinie, na rachunek: 18124023821111000039082077. Oczywiście z dopiskiem „pomoc dla Jasia”.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę