Charytatywnie dla Jasia

zobacz więcej (21)

Koncert charytatywny, aukcja obrazów i zbiórka publiczna – wszystko to miało miejsce w sobotnie popołudnie w Kazimierzu. Celem tych wszystkich akcji jest pomoc ciężko choremu małemu Jasiowi.

Jasio ma zaledwie 3,5 roku a życie tak bardzo go doświadcza. Chłopiec cierpi na ostrą białaczkę limfatyczną, która w znaczny sposób upośledza odporność, przez co chłopiec narażony jest w dużym stopniu na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Dla Jasia codziennością stały się częste pobyty w szpitalu, gdzie przyjmuje kolejne serie chemioterapii, jednak gdy wraca do domu, potrzebuje prawdziwie sterylnych warunków mieszkaniowych. I właśnie te warunki wymagają poprawy. Remontu w szczególności wymaga łazienka, stąd pomysł na zorganizowanie akcji, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla małego mieszkańca Kazimierza Dolnego.
Charytatywną akcję zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Agape”. W minioną sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki przeprowadzona została zbiórka publiczna. Odbył się także koncert przygotowany przez dzieci i wychowawców ze świetlicy Agape oraz występ Ady Kosmali, młodej wokalistki zaprzyjaźnionej z organizatorami. Na zakończenie zlicytowane zostały obrazy przekazane na rzecz akcji przez malarzy związanych z Kazimierską Konfraternią Sztuki.
- Akcja była naprawdę bardzo owocna – mówi Paulina Kalinowska z Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „Agape”. – Łącznie z aukcją obrazów udało się uzbierać ok. 8 tys. zł. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i za hojność, a występującym dzieciom i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki za pomoc.
Jasia można także wspomóc zdalnie, nie wychodząc z domu. Wystarczy do końca stycznia wpłacić dowolną kwotę na konto: PEKAO S.A. III Oddz. w Lublinie, na rachunek: 18124023821111000039082077. Oczywiście z dopiskiem „pomoc dla Jasia”.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę