Noworoczny koncert organowy

Nowy Rok w Kazimierzu już od kilku lat jest witany przez dźwięk historycznych organów w kazimierskiej Farze. Nie inaczej będzie z rokiem 2017. 

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza na Koncert Noworoczny. Bach, Clarke, Lorenz czy Kurpiński - to ich dzieła rozpoczną nowy muzyczny rok w Kazimierzu Dolnym. Na organach zagra Narloch, towarzyszył mu będzie grający na trąbce Roman Gryń, a koncert poprowadzi Jan Popis.

Podczas koncertu usłyszymy:

- Jeremiah Clarke (1674-1707) - The Prince of Denmark's March (trąbka+organy)

- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Opracowanie chorałowe Jesu bleibet meine Freunde z kantaty 147 transkr. M. Duruflé (trąbka+organy)

- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Pastorale F-dur BWV 590 (organy)

- J.S. Bach/Ch. Gounod – Ave Maria (trąbka+organy)

- Michał Lorenz (*1955) – Ave Maria (trąbka+organy)

- Johann Sebastian Bach Opracowanie chorałowe In dulci jubilo BWV 729 (organy)

- Władimir Wawiłow (1925-1973) – Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu) (trąbka+organy)

- Adeste fideles opr. N. Papy (organy)

- Kolędy – Mizerna cicha, Triumfy króla niebieskiego (trąbka+organy)

- Marek Czerniewicz (*1974) – For My Godfather na flugelhorn i organy

- Karol Kurpiński (1785-1857) – Cavatina (trąbka+organy) 

Bogdan Narloh od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. Od 1995 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizuje Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego bardzo aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy), 

Roman Gryń należy do wybitnych polskich wykładowców i wirtuozów trąbki. Jest profesorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki, pełniąc jednocześnie od 2002 roku funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu. Często zasiada w jury konkursów krajowych i międzynarodowych. Prowadzi warsztaty i kursy interpretacji w zakresie muzyki orkiestrowej, kameralnej i solistycznej. Ponadto współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, występując we wszystkich krajach Europy, a także w Kanadzie i USA. 

Koncert Noworoczny odbędzie się 1 stycznia o godzinie 14.00 w Kościele Farnym.

Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę