Noworoczny koncert organowy

Nowy Rok w Kazimierzu już od kilku lat jest witany przez dźwięk historycznych organów w kazimierskiej Farze. Nie inaczej będzie z rokiem 2017. 

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza na Koncert Noworoczny. Bach, Clarke, Lorenz czy Kurpiński - to ich dzieła rozpoczną nowy muzyczny rok w Kazimierzu Dolnym. Na organach zagra Narloch, towarzyszył mu będzie grający na trąbce Roman Gryń, a koncert poprowadzi Jan Popis.

Podczas koncertu usłyszymy:

- Jeremiah Clarke (1674-1707) - The Prince of Denmark's March (trąbka+organy)

- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Opracowanie chorałowe Jesu bleibet meine Freunde z kantaty 147 transkr. M. Duruflé (trąbka+organy)

- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Pastorale F-dur BWV 590 (organy)

- J.S. Bach/Ch. Gounod – Ave Maria (trąbka+organy)

- Michał Lorenz (*1955) – Ave Maria (trąbka+organy)

- Johann Sebastian Bach Opracowanie chorałowe In dulci jubilo BWV 729 (organy)

- Władimir Wawiłow (1925-1973) – Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu) (trąbka+organy)

- Adeste fideles opr. N. Papy (organy)

- Kolędy – Mizerna cicha, Triumfy króla niebieskiego (trąbka+organy)

- Marek Czerniewicz (*1974) – For My Godfather na flugelhorn i organy

- Karol Kurpiński (1785-1857) – Cavatina (trąbka+organy) 

Bogdan Narloh od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. Od 1995 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizuje Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego bardzo aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy), 

Roman Gryń należy do wybitnych polskich wykładowców i wirtuozów trąbki. Jest profesorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki, pełniąc jednocześnie od 2002 roku funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu. Często zasiada w jury konkursów krajowych i międzynarodowych. Prowadzi warsztaty i kursy interpretacji w zakresie muzyki orkiestrowej, kameralnej i solistycznej. Ponadto współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, występując we wszystkich krajach Europy, a także w Kanadzie i USA. 

Koncert Noworoczny odbędzie się 1 stycznia o godzinie 14.00 w Kościele Farnym.

Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę