By było bezpiecznie nad wodą

Na basenie przy ulicy Sadowej w najbliższą sobotę organizowany będzie pokaz ratownictwa wodnego i – jeżeli pogoda pozwoli – zawody pływackie dla dzieci.

Wakacje wprawdzie powoli dobiegają końca, ale póki jeszcze nie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a pogoda sprzyja, warto korzystać z ostatnich chwil odpoczynku. Na basenie przy ulicy Sadowej (Apartamenty 4 Pokoje) w najbliższą sobotę 27 sierpnia odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy nad wodą w wykonaniu ratowników - ochotników z drużyny nr 2 kazimierskiego WOPR-u oraz zawody pływackie dla dzieci, które rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych w wyścigach par na dystansie 20 m. Przewidziany bufet słodkości oraz upominki – dyplomy dla uczestników.

- Wakacje wprawdzie dobiegają końca, ale informacje o właściwym zachowaniu się nad wodą są przecież przydatne cały rok – mówi Andrzej Kozłowski ze Szkoły Narciarskiej Kozlo-Ski. – Dzieci chodzą na baseny, ktoś się na przykład zachłyśnie wodą – trzeba wiedzieć, jak się zachować. To u dzieci zostanie w pamięci. Poza tym sobotnia impreza na Sadowej to wstęp do kolejnych akcji organizowanych przez nas w Kazimierzu.

Dzieci i młodzież do zabawy nad wodą zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Drużyna nr 2 w Kazimierzu Dolnym, Szkoła Narciarska Kozlo-Ski.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Kazimierza Dolnego i Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym.

Uwaga: By dzieci mogły wziąć udział w zawodach, wymagana zgoda rodziców lub obecność opiekuna. Dodatkowe informacje tel. 601979570.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę