By było bezpiecznie nad wodą

Na basenie przy ulicy Sadowej w najbliższą sobotę organizowany będzie pokaz ratownictwa wodnego i – jeżeli pogoda pozwoli – zawody pływackie dla dzieci.

Wakacje wprawdzie powoli dobiegają końca, ale póki jeszcze nie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a pogoda sprzyja, warto korzystać z ostatnich chwil odpoczynku. Na basenie przy ulicy Sadowej (Apartamenty 4 Pokoje) w najbliższą sobotę 27 sierpnia odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy nad wodą w wykonaniu ratowników - ochotników z drużyny nr 2 kazimierskiego WOPR-u oraz zawody pływackie dla dzieci, które rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych w wyścigach par na dystansie 20 m. Przewidziany bufet słodkości oraz upominki – dyplomy dla uczestników.

- Wakacje wprawdzie dobiegają końca, ale informacje o właściwym zachowaniu się nad wodą są przecież przydatne cały rok – mówi Andrzej Kozłowski ze Szkoły Narciarskiej Kozlo-Ski. – Dzieci chodzą na baseny, ktoś się na przykład zachłyśnie wodą – trzeba wiedzieć, jak się zachować. To u dzieci zostanie w pamięci. Poza tym sobotnia impreza na Sadowej to wstęp do kolejnych akcji organizowanych przez nas w Kazimierzu.

Dzieci i młodzież do zabawy nad wodą zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Drużyna nr 2 w Kazimierzu Dolnym, Szkoła Narciarska Kozlo-Ski.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Kazimierza Dolnego i Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym.

Uwaga: By dzieci mogły wziąć udział w zawodach, wymagana zgoda rodziców lub obecność opiekuna. Dodatkowe informacje tel. 601979570.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę