Bezpiecznie nad wodą

Skomentuj (2)

zobacz więcej (22)

Wisła – królowa polskich rzek. Dzika rzeka. Czy rzeczywiście niebezpieczna? O tym, jak zachować się nad wodą w czasie nie tylko letniego odpoczynku przypominano podczas I Gminnych Zawodów Ratownictwa Wodnego „Bezpieczna Woda”. NOWE ZDJĘCIA.

Blisko 250 osób uczestniczyło w Gminnych Zawodów Ratownictwa Wodnego „Bezpieczna Woda”, które odbyły się 17 czerwca nad Wisłą na terenie przystani jachtowej. Celem imprezy było kształtowanie i promowanie właściwych postaw nad wodą w związku ze zbliżającym się sezonem wodno-kąpielowym.

- Wisła jest rzeką bezpieczną – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego – tylko chodzi o to, by nasza młodzież i dzieci miały umiejętność zachowywania się nad tą rzeką, żeby wiedzieli, co jest dozwolone, a co jest niedozwolone, jakie działania są bezpieczne, a jakie nie.

Stąd – zanim przystąpiono do konkurencji sprawnościowo – ratowniczych – zebrani wysłuchali pogadanek na temat zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą i obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rzut rzutką i piłką ratowniczą do celu, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, przeciąganie liny bieg sprawnościowy slalomem z deską ratowniczą i zestawem ratowniczym R1 na czas – to konkurencje, które dostarczyły wielu emocji zarówno samym zawodnikom z wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kazimierz Dolny jak i kibicującej im młodej publiczności.

Najlepsi okazali się uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

  • uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku – w biegu sprawnościowym z deską ratowniczą i zestawem ratowniczym R1 na czas oraz w przeciąganiu liny,
  • uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu – w rzucie rzutką ratowniczą do celu na odległość 10 m oraz w najtrudniejszym zadaniu tych zawodów – w rzucie piłką ratowniczą do celu na odległość 10 m.


- Chcemy, żeby takie zawody odbywały się co roku – mówi prowadzący zawody Krzysztof Kuna. – Ratownicy medyczni są do dyspozycji.

Organizatorzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Drużyna nr 2 w Kazimierzu Dolnym, Miejski Zakład Komunalny w Kazimierzu Dolnym, Medyczne Studium Zawodowe w Puławach.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę