Bezpiecznie nad wodą

Skomentuj (2)

zobacz więcej (22)

Wisła – królowa polskich rzek. Dzika rzeka. Czy rzeczywiście niebezpieczna? O tym, jak zachować się nad wodą w czasie nie tylko letniego odpoczynku przypominano podczas I Gminnych Zawodów Ratownictwa Wodnego „Bezpieczna Woda”. NOWE ZDJĘCIA.

Blisko 250 osób uczestniczyło w Gminnych Zawodów Ratownictwa Wodnego „Bezpieczna Woda”, które odbyły się 17 czerwca nad Wisłą na terenie przystani jachtowej. Celem imprezy było kształtowanie i promowanie właściwych postaw nad wodą w związku ze zbliżającym się sezonem wodno-kąpielowym.

- Wisła jest rzeką bezpieczną – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego – tylko chodzi o to, by nasza młodzież i dzieci miały umiejętność zachowywania się nad tą rzeką, żeby wiedzieli, co jest dozwolone, a co jest niedozwolone, jakie działania są bezpieczne, a jakie nie.

Stąd – zanim przystąpiono do konkurencji sprawnościowo – ratowniczych – zebrani wysłuchali pogadanek na temat zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą i obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rzut rzutką i piłką ratowniczą do celu, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, przeciąganie liny bieg sprawnościowy slalomem z deską ratowniczą i zestawem ratowniczym R1 na czas – to konkurencje, które dostarczyły wielu emocji zarówno samym zawodnikom z wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kazimierz Dolny jak i kibicującej im młodej publiczności.

Najlepsi okazali się uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

  • uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku – w biegu sprawnościowym z deską ratowniczą i zestawem ratowniczym R1 na czas oraz w przeciąganiu liny,
  • uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu – w rzucie rzutką ratowniczą do celu na odległość 10 m oraz w najtrudniejszym zadaniu tych zawodów – w rzucie piłką ratowniczą do celu na odległość 10 m.


- Chcemy, żeby takie zawody odbywały się co roku – mówi prowadzący zawody Krzysztof Kuna. – Ratownicy medyczni są do dyspozycji.

Organizatorzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Drużyna nr 2 w Kazimierzu Dolnym, Miejski Zakład Komunalny w Kazimierzu Dolnym, Medyczne Studium Zawodowe w Puławach.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • iza
    No to właśnie takie zawody są po to organizowane żeby nie tylko rywalizować, ale również pokazać ludziom jak się zachowywać w takich sytuacjach i też do nich nie doprowadzać. A może za rok ktoś by pomyślał o jakimś kursie pierwszej pomocy dla chętnych?
  • wolnyjan
    Oby tylko te umiejętności zostały w głowach naszej młodzieży. Bo ilu z nas dorosłych potrafiłby udzielić pierwszej pomocy?? Brakuje nam przeszkolenia w tym zakresie, do czego aż wstyd się przyznawać :/

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę