Arka Noego w batiku

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Wernisaż niezwykły. Obrazy i światło. Muzyka i taniec. Martha Mulawa przedstawiła swoje batiki inspirowane naturą.

Dzika przyroda na płótnie, muzyka i taniec hip – hop – wernisaż wystawy Marthy Mulawy w Synagodze okazał się niecodziennym wydarzeniem.

Maluje i projektuje tworząc tzw. sztukę użytkową. Puławianka z urodzenia. Krakowianka z wyboru. Jej ostatnią miłością są batiki, na których wyraża swoją pasję malarską, łącząc ją z działalnością edukacyjną. Martha Mulawa.

Jej batiki pokazane z Synagodze prześwieca światło. Na nich jelenie, głuszce, orły, czaple, rysie, niedźwiedzie i wiele innych dzikich – nierzadko objętych ochroną – zwierząt – prawdziwa Arka Noego! I tak właśnie zatytułowana została wystawa, której dopełnieniem jest muzyka. I hip - hop.

- Takie połączenia najbardziej mnie ekscytują – mówi Martha Mulawa. – Malarstwo rozumiane klasycznie, tradycyjnie jest dla mnie zbyt mało żywe. Chciałabym, żeby malarstwo było dookoła nas, dlatego swoje batiki oprawione w szkło instaluję w ogrodach. Łączę style i twórców, żeby stworzyć nową wartość.

Podczas wernisażu z tańcem inspirowanym życiem dzikich zwierząt wystąpiły nastoletnie, ale utytułowane – będące w hip – hop w czołówce Polski i Europy – siostry Julia i Weronika Zaitz ze szkoły Tańca Wena w Olkuszu, które w październiku reprezentować będą nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Hip - Hop.

Batik Marthy Mulawy jako część większych projektów wzbogaconych o muzykę, taniec, warsztaty edukacyjne, staje się pretekstem do spotkań o sztuce, naturze i jej ochronie.

- Coraz więcej ludzi chce chodzić w góry – mówi Martha Mulawa, która sama jest miłośniczkę gór i górskiej wspinaczki – a nasze Tatry są malutkie. Wierzę, że poprzez edukację można wypracować, żeby ludzie i dzika przyroda funkcjonowali obok siebie bez szkody. Sportretowałam sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza. Dbajmy o nią i opiekujmy się, aby ocalała, to nasze powołanie!


Wystawę można oglądać do 5 lipca.

 

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Monika
    Wystawa wspaniała! Pełna barw, energii i ekspresji, trudna technika batiku ale efekt fantastyczny! podziwiam!
    Gratuluję!

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę