Arka Noego w batiku

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Wernisaż niezwykły. Obrazy i światło. Muzyka i taniec. Martha Mulawa przedstawiła swoje batiki inspirowane naturą.

Dzika przyroda na płótnie, muzyka i taniec hip – hop – wernisaż wystawy Marthy Mulawy w Synagodze okazał się niecodziennym wydarzeniem.

Maluje i projektuje tworząc tzw. sztukę użytkową. Puławianka z urodzenia. Krakowianka z wyboru. Jej ostatnią miłością są batiki, na których wyraża swoją pasję malarską, łącząc ją z działalnością edukacyjną. Martha Mulawa.

Jej batiki pokazane z Synagodze prześwieca światło. Na nich jelenie, głuszce, orły, czaple, rysie, niedźwiedzie i wiele innych dzikich – nierzadko objętych ochroną – zwierząt – prawdziwa Arka Noego! I tak właśnie zatytułowana została wystawa, której dopełnieniem jest muzyka. I hip - hop.

- Takie połączenia najbardziej mnie ekscytują – mówi Martha Mulawa. – Malarstwo rozumiane klasycznie, tradycyjnie jest dla mnie zbyt mało żywe. Chciałabym, żeby malarstwo było dookoła nas, dlatego swoje batiki oprawione w szkło instaluję w ogrodach. Łączę style i twórców, żeby stworzyć nową wartość.

Podczas wernisażu z tańcem inspirowanym życiem dzikich zwierząt wystąpiły nastoletnie, ale utytułowane – będące w hip – hop w czołówce Polski i Europy – siostry Julia i Weronika Zaitz ze szkoły Tańca Wena w Olkuszu, które w październiku reprezentować będą nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Hip - Hop.

Batik Marthy Mulawy jako część większych projektów wzbogaconych o muzykę, taniec, warsztaty edukacyjne, staje się pretekstem do spotkań o sztuce, naturze i jej ochronie.

- Coraz więcej ludzi chce chodzić w góry – mówi Martha Mulawa, która sama jest miłośniczkę gór i górskiej wspinaczki – a nasze Tatry są malutkie. Wierzę, że poprzez edukację można wypracować, żeby ludzie i dzika przyroda funkcjonowali obok siebie bez szkody. Sportretowałam sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza. Dbajmy o nią i opiekujmy się, aby ocalała, to nasze powołanie!


Wystawę można oglądać do 5 lipca.

 

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Monika
    Wystawa wspaniała! Pełna barw, energii i ekspresji, trudna technika batiku ale efekt fantastyczny! podziwiam!
    Gratuluję!

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę