Apel władz Kazimierza

Skomentuj (25)

Władze Kazimierza Dolnego apelują do turystów, by w najbliższych dniach, a szczególnie w weekend, nie wybierali się w rejon miasta. Sytuacja jest naprawdę trudna, nie wiadomo co przyniesie czas. Utrudniony jest też dojazd do Miasteczka.

Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia wystosował specjalny apel do turystów, którzy w najbliższych dniach planowali przyjazd do Miasteczka, by się wstrzymali. Nie wiadomo bowiem co przyniosą kolejne godziny. Od kilku dni w Miasteczku trwa akcja przeciwpowodziowa, w której uczestniczy wiele służb ratowniczych. Jak tłumaczy burmistrz, to te służby muszą mieć priorytet jeśli chodzi o dojazd do wszystkich miejsc w gminie. A z tym też jest problem, ponieważ do niektórych miejsc trudno dojechać, już tworzą się korki przy wjeździe do miasta od strony Lublina i Warszawy.


Droga powiatowa do Bochotnicy jest zamknięta, a na innych ruch jest czasowo wstrzymywany. Poza tym obsługa turystów może być utrudniona, a w niektórych miejscach wręcz niemożliwa ze względu na problemy z mediami, w tym głównie z kanalizacją i dojazdem do części podtopionych kwater i pensjonatów.

 

Przesiąkają wały w Parchatce, w Kazimierzu też mogą pojawić się przesiąki, jednak w mieście sytuacja w tym momencie jest w miarę stabilna.  Coraz więcej jest niestety zalanych ulic, domów, hoteli i kwater. Fala powodziowa na Wiśle w rejonie Kazimierza Dolnego przechodzi od wielu godzin, ale przedstawiciele sztabu kryzysowego liczą się z tym, że niebezpieczeństwo może potrwać jeszcze nawet kilka dni.

Skomentuj


Dodane komentarze (25)

 • Janbez
  Krzyś, smutno czytać Twój ironiczny komentarz.
 • dk dk dtk
  Karo,rozpłynąć to może ci się mózg.W wały,podczas ostatniej modernizacji, wbijane były wielometrowe profilowane blachy trzymające jedna drugą na zagięciach.Ustabilizowane ziemią z obu stron są praktycznie dla wody niezniszczalne.Słabym punktem jest koryto Grodarza,a nie wały !
 • ewa
  zdzisio co sie tak sadzisz naprawde tak zbidniejesz jak przez kilka dni niebedziesz mial turystow a moze zbraklo ci na chleb??daj znac to ci przyniose.zastanow sie czlowieku jakie glupoty wypisujesz.
 • Krzyś
  Czyli co powinienem "zrypać" burmistrza i wtedy byłoby ok.
  Ja uważam, że w momencie gdy naprawdę walczymy o coś ważnego, takie sprawy jak (szczególnie) jednodniowe wycieczki można sobie darować - to przecież będzie przeszkadzać tym co pracują.
  A wystarczy spojrzeć na nas tubylców, wiszą taśmy odgradzające, a mimo to ciekawość napasienia oczu pcha wszystkich przez te kruche zapory na wał.
  Naprawdę brakuje jeszcze tylko jednodniowych z metropolii.
  A druga sprawa, to czego nauczyło mnie życie, w sytuacjach awaryjnych nie podejmuje się krytyki kierujących, w tym czasie należy albo działać, albo usunąć się na bok.
 • Monika
  O zasade Zdzislaw?...proponuje bys pojechal i pomogl swoim przyjaciala a nie siedzial i tylko nazekal...to nie moment na to...za duzo krzywdy sie dzieje ........w takiej chwili...wstyd.....przepraszam ale Twoje komentarze sa N I E N A M I E J S C U....
 • zdzisław
  Chodzi mi o zasadę, a nie o kasę. Pogadamy po wszystkim. Dlaczego piszesz że przejazd przez miasto jest utrudniony? Wiele dramatów dookoła i ja naprawdę współczuję ludziom z Zastowa, Wilkowa, Parchatki i Bochotnicy. Mam tam prawie wszędzie znajomych.
  Jednak sposób działania burmistrzów jest dla mnie śmieszny. Występy medialne i wypowiedzi jakich w nich udzielają są żenujące. "Wszystko pod kontrola" + "omijajcie nasze miasto".
  PS Dam sobie radę bez tego i innych weekendów-naprawdę mam się dobrze. Chodzi o zasadę.
 • kazimierzanka
  16:52 Droga wojewódzka między Parchatką a Bochotnicą została zamknięta dla ruchu - informuje policja. Wyznaczono objazdy przez Celejów i Nałęczów.
  zrodlo Dziennik Wschodni
 • Karo
  zdislaw zastanów się co pisesz, wały sa przesiąkniete wodą i w każdej chwili mogą się rozpłynąć. a po za tym to już w chwili obecnej jest problem z przejazdem przez miasto, wiec po co nam jeszcze turysci który będą chodzić i przeszkadzać strażakom. Lepiej dmuchać na zimne i zaproponować przyjazd w innym czasie. A po za tym nie przesadzaj że tak zbiedniejesz jak nie wynajmiesz kwater przez jeden weekend. Nasza sytuacja nie jest wcale taka zadowalająca.
 • Patryk
  Przepraszam czy orientuje się może ktoś jak jest z ulica puławska czy jest dostepna ? Ponieważ mamy tam jechać we wtorek do schroniska. Dziekuje za informacje
 • pati
  Forma wypowiedzi godna polityka. Mało treści, dużo asekuracji.
 • Krzyś
  Zarządzanie, szczególnie w takich trudnych momentach, nie jest procesem z wynikiem zero-jedynkowym.
  Według mnie ważne jest nie to czy zmienia się decyzje, lecz to czy decyzje końcowo są prawidłowe i podjęte na czas.
  Ze swojej strony, choć mnie zalać raczej nie zaleje, nie potrafiłbym siać takiej krytyki dla kierujących akcja przeciwpowodziową. A to wszystko w kontekście zagrożeń i skali odpowiedzialności jaką ci ludzie dźwigają mając na uwadze krytyczną sytuację w całej gminie, a nie tylko tam gdzie szanowni interlokutorzy mieszkają.
  Jakoś tak dziwnie jest, że zawsze więcej do powiedzenia stylu jazdy samochodem ma nie kierowca, a pasażerowie bez prawa jazdy.
  A statystyka pokazuje, że zarządzającymi ludźmi może być wśród nas nie więcej niż 3-5% (tu strzelam).
 • 1234
  Podtopione są tylko hotele przy Wiśle dosłownie 5 -10 metrów od wału.
  Reszta hoteli i kwater w innych częściach miasta nie jest zagrożona .
  Więc nie przesadzajmy .
 • zdzisław
  Jeśli burmistrz zadba o pilnowanie CAŁEGO wału, to nikt nie będzie przeszkadzał. I on niech też nie przeszkadza. Rynek jest 10,5 metra ponad Wisłą - polecam źródła fachowe, przeczytajcie jakie są prognozy.
  Chyba nie znasz Kazimierza bo czynny akurat teraz wyjazd z miasta jest od Rynku dużo wyżej.

  Wobec głupoty władz trzeba trochę rozumu, a nie pieprzenia głupot.
 • Monika
  Panie Zdzislawie...oj te pieniazki to Panu w glowie przewrocily!Trzeba tak zyc by pieniazki miec jak zaistnieje taka sytuacja....Wynajmie Pan domek po powodzi..Burmistrz martwi sie o ludzi .....
 • randalk
  Burmistrz ma rację. Niedzielny turysta nie pomoże a jedynie będzie przeszkadzał. A jak wał puści, to jak wyjadą. Wobec żywiołu trzeba pokory a nie pieprzenia głupot.

  http://randalkk.blogspot.com/
 • zdzisław
  Chyba najlepiej jak pogonimy tych turystów i po kłopocie. Z żywiołem żartów nie ma, ale pochodźcie nad Wisłę i poszukajcie informacji w necie na temat obecnej sytuacji (w telewizji o Kazimierzu i okolicach podano wczoraj parę absurdalnych i nieprawdziwych informacji). Polecam pogodynka.pl

  Potem rwijcie włosy z głowy jeśli będzie powód.
 • Jakub
  Kazimierz jest cudowny! Kazimierzanie również. Pozdrawiam Wszystkich, szczególnie jednego malarza ;)
 • kazia zalana
  szczypa byl dobry ! Z konserwatorem Zursawskim zgodzili sie na budowe domow na zalewowych terenach sadow na Krakowskiej. ale wywiazali sie bo tam gdzie zalewalo wal zrobili. No i dzielnie administracja broni zeby zeby ktos nie wybudowal domu na gorkach gdzie woda nie zalewa. Bo maja zmysl estetyczny wyostrzony ze na zboczach domy to nieladnie.
  W Grecji Francji i Wloszech szczegolnie ochydna jest Florencja. No i te szkoły architektoniczne co ucza studentow robic projekty domow na zboczach jak ten ochydny do nad wodospadem w Ameryce.
  Przeciez mozna sie dogadac zeby tanio wybudowac sie na terenach zalewanyh.
  Trzeba bronic aby nikt nie podskoczyl za bardzo w gore .
  Raczej blisko poziomu wody i wiklin.
  Poczekamy.
  Zobczymy.
 • koleslaw
  cwany jestes dopoki nie ma tragedii
  a jak ci sie turysta utopi to pojdziesz siedziec
 • zdzislaw
  kolesław - nie wiem skąd jesteś ale parę lat temu był remontowany mostek przy Puławskiej i wszyscy jeździli przez Skowieszynek. CAŁY sezon. Nie bądź śmieszny.

  A co do wału w samym Kazimierzu to powiem ci że prędzej ci serce pęknie...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę