Hity Krainy Lessowych Wąwozów

Skomentuj (5)

Wikliniarze i kowale, pszczelarze i winiarze, a także właściciele ośrodków turystycznych – ponad 80 wystawców z Kazimierza i innych 7 gmin Krainy Lessowych Wąwozów. Pokazy i prezentacje. Konkursy z nagrodami. Recitale i koncerty. To wszystko podczas imprezy Hity turystyczne w Kazimierzu na Rynku 21 maja.

Kraina Lessowych Wąwozów to obszar w zachodniej części województwa lubelskiego. W tym rejonie skupisko lessowych jarów jest nie tylko największe w Polsce, ale i całej Europie. Miejsce to jest chronione poprzez usytuowanie tutaj wielu rezerwatów przyrody, obszarów chronionego krajobrazu i parków krajobrazowych, z których największy to Kazimierski Park Krajobrazowy obejmujący ponad połowę całej Krainy. Sercem regionu jest Wisła – królowa polskich rzek, o której mówią, że jest ostatnią dziką rzeką Europy. Kraina Lessowych Wąwozów położona jest w obrębie 8 gmin: Janowca, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Opola Lubelskiego, Poniatowej, Wąwolnicy, Wojciechowa oraz Puław. Każda z nich ma nieco inny charakter, ale warto odwiedzić wszystkie ze względu na piękne krajobrazy, zabytki architektury, a także smaczną regionalną kuchnię i typowo polską gościnność ludzi. Kraina Lessowych Wąwozów to miejsce wymarzone do uprawiania turystyki aktywnej.

Hity turystyczne Krainy Lessowych Wąwozów to impreza prezentująca bogaty i różnorodny potencjał turystyczny Krainy Lessowych Wąwozów. To doskonała okazja, by zapoznać się z produktami turystyki aktywnej, kulturowej, zdrowotnej, przyrodniczej, agroturystyki, geoturystyki oraz rzemiosłem artystycznym czy też z ofertą szlaku smaków Krainy Lessowych Wąwozów.

Na kazimierskim rynku 21 maja
pojawią się m.in. twórcy ludowi - rzeźbiarze, wikliniarze, kowale, koronkarki i hafciarki. Będzie można podpatrzeć, jak powstają różne ludowe cudeńka, które zaprezentują oni na swoich stoiskach.

Podczas imprezy poznać będzie można także smaki Krainy Lessowych Wąwozów poprzez degustację regionalnych potraw. Zaprezentują się również pszczelarze i winiarze.

Oferta kulturalna Krainy Lessowych Wąwozów będzie promowana przez muzea, autorów publikacji o historii regionu, towarzystwa zaangażowane w działalność kulturalną, organizatorów największych wydarzeń kulturalnych w regionie.

Prezentowana będzie również oferta turystyki biznesowej i zdrowotnej (ośrodki SPA, medycyny naturalnej i obiekty hotelowe), jak również agroturystyki. Goście będą mogli zapoznać się z propozycją ośrodków sportu i rekreacji, uzyskać informacje o szlakach turystycznych regionu.

 

To będzie doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o gminach, wchodzących w skład organizacji „Kraina Lessowych Wąwozów” – walory Janowca, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Opola Lubelskiego, Poniatowej, Wąwolnicy, Wojciechowa oraz Puław zostaną zaakcentowane podczas krótkich prezentacji. Co ciekawego można zobaczyć w pobliżu Kazimierza, dowiemy się właśnie 21 maja.

Hity turystyczne Krainy Lessowych Wąwozów, które na kazimierskim rynku rozpoczną się o godzinie 11.00, zakończy recital Sławomira Zygmunta i koncert Vince’a Lee z zespołem The Big Combo. Początek wydarzeń muzycznych – godzina 19.00.

Atrakcji - jak widać - nie zabraknie. Zapraszamy na kazimierski rynek 21 maja!


Organizatorzy:
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym
Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów”

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • pijany znad Grodarza
  Ogladałem " flisaka" ze "zwiedzjacymi" . A wy KRZYCZYCIE/ pieprzycie? / o braku zainterosowania tym wydarzeniem Włodarzy Miasta. Obsada:...... . Nie, nie powiem. Powiem jedynie, że wypadło fajnie.
 • Aldona
  Pani od promocji widocznie sądzi , że w Warszawie nie słyszeli o jakimś tam Kazimierzu .
 • Elektryk
  Burmistrz wyłącza światło przyjeżdżajcie turyści do ciemnogrodu.
 • ANKA
  @mieszkaniec to znaczy że Pani Kierownik Wydziału Promocji w kazimierskim urzędzie nie zajmuje się błachostkami, teraz najważniejsza jest reklama w Newsweeku i warszawskim metrze. I dopiero wtedy będą turyści do Kazimierza ciągnąć...
 • mieszkaniec
  a dlaczego na kampanii pieknywschod.pl - ktora widac np na tym portalu, finansowanej z UE nie ma slowa o kazimierzu dolnym?

  np
  http://www.pieknywschod.pl/pl/wojewodztwa/lubelskie/

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę