W Krainie Lessowych Wąwozów

Skomentuj (6)
„W Krainie Lessowych Wąwozów” – produkt turystyczny zaproponowany do konkursu organizowanego w ramach największego projektu szkoleniowo - doradczego dla branży turystycznej „Turystyka – wspólna sprawa” – został uznany za najlepszą ofertę turystyczną w województwie lubelskim i jedną z 16 najlepszych w kraju.
„Turystyka – wspólna sprawa” to pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej opracowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego głównym celem jest podniesienie umiejętności tworzenia, rozwijania i promowania markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. poprzez współpracę różnych podmiotów działających na jednym obszarze.

Oceniane były jednak nie tylko produkty turystyczne, lecz również same grupy partnerskie. Celem konkursu jest bowiem stymulowanie aktywności grup oraz stworzenie warunków dla promocji najlepszych produktów turystycznych i rozwoju współpracy partnerów w przyszłości. Jedną ze 130 takich grup, jakie zawiązały się w Polsce na potrzeby konkursu, jest grupa partnerska „W Krainie Lessowych Wąwozów”, którą tworzy 40 członków porozumienia – samorządowcy, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe działające na terenie 12 gmin północno-zachodniej Lubelszczyzny. Wśród nich – oczywiście członkowie z Kazimierza nad Wisłą: PTTK „BORT” Kazimierz Dolny, Kazimierski Ośrodek Kultury, Zespół Parków Krajobrazowych Wyżyny Lubelskiej z/s w Lublinie Oddział w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Nadwiślańskie, Dom Michalaków - Grill Studio, Pokoje gościnne „Izabela”, Willa „Viola”, Willa „Słoneczna”.

Grupa oferuje turystom ponad 100 atrakcji, między innymi możliwość skorzystania ze zdrowotnych właściwości uzdrowiska w Nałęczowie czy uczestnictwo w cyklu imprez kulturalnych takich jak: Festiwal Wokalny „Belcanto” w Nałęczowie oraz Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.

Należy podkreślić, że ta oferta turystyczna była oceniana bardzo wysoko w skali kraju wśród innych ponad 200 zgłoszonych produktów, z których najwyższą liczbę punktów w ocenie jury uzyskał jednak produkt realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Beskid Zielony” z Gorlic pod nazwą „Magiczna kraina Łemków i Pogórzan”. Oferta turystyczna „W Krainie Lessowych Wąwozów” na terenie lubelskim pokonała takie propozycje jak „Zamość, Roztocze i Ty” oraz „Leśny Skarbiec” – ofertę zgłoszoną przez Janów Lubelski.

„W Krainie Lessowych Wąwozów” zyskuje tytuł „Laureata konkursu „Turystyka – wspólna sprawa” oraz możliwość zaprezentowania się w czasie poznańskich targów turystycznych Tour Salon w dniach 24-27 października, a także większe dofinansowanie wydania materiału promującego efekty ich działalności wśród potencjalnych klientów.

W najbliższym czasie „W Krainie Lessowych Wąwozów” promować się będzie na rynku lokalnym w czasie I Turnieju Gmin Krainy Lessowych Wąwozów w dniach 8 – 9 września br

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • maniek (gość)
  Inni to wiedzą od dawa, że mamy piękne wąwozy, które należy promować i pokazywać, ale z rozsądkiem gdyż w innym przypadku po prostu już niedługo ich nie będzie. . Proponuję aby wąwozy były tylko dla pieszych i rowerzystów. BOBIKOM mówimy zdecydowanie nie!!!! Co zaś do promocji to chyba nikt nie zrobił tego lepiej niż kolarze, którzy w ciągu doby przejechali aż 600km i aby promować region i wąwozy. Chylę przed nimi czoła i oczekuję na dalsze imprezy kolarskie. Doceniam ich wysiłek, gdyż sam trochę jeżdzę i wiem ile ich to musiało kosztować trudu i wyrzeczeń. Pozdrawiam.
 • jajcek (gość)
  Racja - a więc Dół Świętego Franciszka
 • jajcek (gość)
  Racja - a więc Dół Świętego Franciszka
 • Prezes KPK (gość)
  Nie Wąwóz Korzeniowy, tylko Korzeniowy Dół. A jesli chodzi o stan to niech jeszcze wiecej bobikow jezdzi.
 • jajcek (gość)
  Jest za to przejezdny bardzo, bo świeżo wybetonowany wąwóz z kapliczką Św. Franciszka wąwóz nieco dalej w stronę Skowieszynka ( ten, którym jeżdżą Bobiki). A może ktoś wie jak on się nazywa ? Jak nie ma nazwy, proponuję go ochrzcić Wąwóz Św. Franciszka.
 • ciekawska (gość)
  Jakie wąwozy będzie promować Kazimierz Dolny ,bo chyba nie własne ,brudne , czasami nieprzejezdne nawet dla rowerów. Przykład , proszę bardzo: Wąwóz Korzeniowy jest w opłakanym stanie / wiosną stracił może 1/4 korzeni/ Obecnie nieprzejezdny. Wąwóz Pruszkowskiego trudno przejść, a mógłby być pięknym miejscem spacerowym -jest to jedyny wąwóz który jest tak blisko centrum miasta i baszty.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę