Aktualności dla "kościół farny "

Wkrótce zostanie wystawiony na widok publiczny skarb* z fary. To 246 monet, z których najstarsza pamięta czasy Kazimierza Wielkiego. Wystawie w Muzeum Nadwiślańskim towarzyszyć będzie publikacja, o której już mówi się, że to będzie jedno z najbardziej znaczących i wartościowych opracowań historycznych dla Kazimierza.
Rok 20 upływać będzie w Kazimierzu pod znakiem farnych organów. Mija bowiem 400 lat od ich budowy. Na prospekcie organowym wyrzeźbiono datę 1620, którą uznaje się za rok powstania instrumentu. Pierwsze z wydarzeń już 1 stycznia w farze.

W piątek przed Niedzielą Palmową uliczkami Kazimierza przeszła droga krzyżowa. Święta tuż tuż.

Wystawa o Ojcu Kolbe

Do Kazimierza zawitała wystawa „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)”. Zdjęcia i teksty przybliżające sylwetkę franciszkanina, który zginął śmiercią męczeńską za współwięźnia w Auschwitz i w 1982 r. uznany został przez Kościół Katolicki za świętego, oglądać możemy na terenie wokół Kościoła Farnego.

1 stycznia 2014 w kazimierskiej Farze miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza w świątyni rozbrzmiewał II Charytatywny Koncert Noworoczny. Organizatorem tego wydarzenia było Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny.

Mszą w intencji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończyła się wyeksponowana wokół Fary przez okres wakacyjny wystawa plenerowa „Więzienne lata prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953–1956”.

Konferencja naukowa zakończyła oficjalnie realizację projektu „Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego – renowacja i ochrona dziedzictwa”. Dziewięć obiektów sakralnych w ośmiu miejscowościach odzyskało dawny blask. W tym gronie znajdują się także dwa kazimierskie kościoły.

W kazimierskiej Farze odbył się dziś pogrzeb Jerzego Gnatowskiego. Artystę żegnała rodzina i przyjaciele, towarzysząc mu w tej ostatniej podróży na Wietrzną Górę.

Pokaż stopkę