Aktualności dla "prof. dr hab. Zofia Mitosek"

To będzie już czwarte spotkanie z książką pod kierunkiem profesor Zofii Mitosek w nowej lokalizacji. Najbliższa Literacka sobota w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki poświęcona będzie książce Jana Potockiego "Rękopis znaleziony w Saragossie".

Wraca salon literacki

Wracają spotkania salonu literackiego. Najbliższe już w sobotę 7 stycznia o godzinie 16.00. Jak zwykle prowadzić je będzie prof. Zofia Mitosek.

O religii, kulturze oraz samotności, która dotyka coraz to większą część społeczeństw europejskich rozmawiali uczestnicy Niedzieli Literackiej, która odbyła się w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym. Tym razem omawianą lekturą była głośna książka „Uległość” Michela Houellebecqa.

Niedziela z Imperium

Lekturą „Imperium” Ryszarda Kapuścińskiego rozpoczął się wakacyjny cykl Niedziel Literackich” prowadzony przez prof. Zofię Mitosek w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów.

W progi Kuncewiczówki powracają Niedziele Literackie prowadzone tradycyjnie przez prof. Zofię Mitosek. W programie jak zwykle książki nowe i ważne.

Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitną działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną wręczono w Warszawie ponad czterdziestu polskim naukowcom, w tym pochodzącej z Kazimierza prof. dr hab. Zofii Mitosek.

Prof. Zofia Mitosek - rodowita kazimierzanka prowadząca nieprzerwanie od 2007 r. ”Niedziele Literackie" w Domu Kuncewiczów została uhonorowana nagrodą Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia naukowe.

Spotkanie z „Leśnikiem” Marii Kuncewiczowej 23 stycznia rozpoczęło trzeci rok istnienia „Niedziel Literackich”. Kolejna „Niedziela” w lutym dotyczyć będzie poezji Wisławy Szymborskiej.

Pokaż stopkę