Wraca salon literacki

Skomentuj (7)

Wracają spotkania salonu literackiego. Najbliższe już w sobotę 7 stycznia o godzinie 16.00. Jak zwykle prowadzić je będzie prof. Zofia Mitosek.

To nie będą jak dotąd – Niedziele Literackie. Zmienia się nazwa, zmienia się lokalizacja, zmienia się czas spotkań. Od najbliższej soboty kazimierskie spotkania z książką pod kierunkiem prof. Zofii Mitosek, które przed ponad 10 lat zainicjowane zostały w Kuncewiczówce, odbywać się teraz będą w centrum Miasteczka – w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w ostatnią sobotę miesiąca.
Katalog lektur na nowy rok otwiera „Japoński wachlarz” Joanny Bator, o którym uczestnicy salonu literackiego dyskutować będą już w najbliższą sobotę.

Styczeń 2017 – Joanna Bator, Japoński wachlarz
Luty – Fiodor Dostojewski, Idiota
Marzec – Borys Pasternak, Doktor Żywago
Kwiecień – Jan Potocki, Rękopis znaleziony w Saragossie
Maj - John le Carré – Wierny ogrodnik
Czerwiec – Marek Krajewski, Mock
Lipiec – Jacek Hugo Bader, Skucha
Sierpień – Magdalena Grzebałkowska, Beksińscy.  Portret podwójny

Lista lektur może być zmodyfikowana w zależności od propozycji czytelników.

Na spotkania salonu literackiego organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników książek.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Redakcja
  Mamy informację, że spotkania odbywać się będą w ostatnią sobotę miesiąca. Pierwsze jednak w nowym miejscu odbędzie się 7 stycznia.
 • Koksit
  Ja to z przyjaciółmi rozmawiam o książkach i nie potrzebuję formalnych spotkań. Ale widocznie inni muszą być regularnie przepytywani przez pania prof. A tej trzeba słono zapłacić.
 • Zuza
  W ostatnią czy w pierwszą sobotę miesiąca...?
 • Mirabelka
  To bardzo dobra wiadomość, szkoda by było nie kontynuować tej inicjatywy! Dlaczego jednak spotkania te nie będą odbywać się dalej w Kuncewiczówce, to takie klimatyczne miejsce, czyżby Muzeum miało coś przeciwko czytaniu dobrej literatury i dyskutowaniu o niej?!
  • obieżyświat
   Pani profesor nie robi tego za darmo, a muzeum podobno nie stać na honoraria dla niej.
 • Redakcja
  Dziękujemy za uwagę. Oczywiście "Mock" :-)
 • atm
  Mock nie Nock

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę