Wraca salon literacki

Skomentuj (7)

Wracają spotkania salonu literackiego. Najbliższe już w sobotę 7 stycznia o godzinie 16.00. Jak zwykle prowadzić je będzie prof. Zofia Mitosek.

To nie będą jak dotąd – Niedziele Literackie. Zmienia się nazwa, zmienia się lokalizacja, zmienia się czas spotkań. Od najbliższej soboty kazimierskie spotkania z książką pod kierunkiem prof. Zofii Mitosek, które przed ponad 10 lat zainicjowane zostały w Kuncewiczówce, odbywać się teraz będą w centrum Miasteczka – w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w ostatnią sobotę miesiąca.
Katalog lektur na nowy rok otwiera „Japoński wachlarz” Joanny Bator, o którym uczestnicy salonu literackiego dyskutować będą już w najbliższą sobotę.

Styczeń 2017 – Joanna Bator, Japoński wachlarz
Luty – Fiodor Dostojewski, Idiota
Marzec – Borys Pasternak, Doktor Żywago
Kwiecień – Jan Potocki, Rękopis znaleziony w Saragossie
Maj - John le Carré – Wierny ogrodnik
Czerwiec – Marek Krajewski, Mock
Lipiec – Jacek Hugo Bader, Skucha
Sierpień – Magdalena Grzebałkowska, Beksińscy.  Portret podwójny

Lista lektur może być zmodyfikowana w zależności od propozycji czytelników.

Na spotkania salonu literackiego organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników książek.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Redakcja
  Mamy informację, że spotkania odbywać się będą w ostatnią sobotę miesiąca. Pierwsze jednak w nowym miejscu odbędzie się 7 stycznia.
 • Koksit
  Ja to z przyjaciółmi rozmawiam o książkach i nie potrzebuję formalnych spotkań. Ale widocznie inni muszą być regularnie przepytywani przez pania prof. A tej trzeba słono zapłacić.
 • Zuza
  W ostatnią czy w pierwszą sobotę miesiąca...?
 • Mirabelka
  To bardzo dobra wiadomość, szkoda by było nie kontynuować tej inicjatywy! Dlaczego jednak spotkania te nie będą odbywać się dalej w Kuncewiczówce, to takie klimatyczne miejsce, czyżby Muzeum miało coś przeciwko czytaniu dobrej literatury i dyskutowaniu o niej?!
  • obieżyświat
   Pani profesor nie robi tego za darmo, a muzeum podobno nie stać na honoraria dla niej.
 • Redakcja
  Dziękujemy za uwagę. Oczywiście "Mock" :-)
 • atm
  Mock nie Nock

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę